Radni miasta kolejny raz powiedzieli TAK remontowi powiatowej ulicy Staszica, choć z pewnością nie była to łatwa decyzja biorąc pod uwagę losy tej inwestycji
W trakcie ostatniej sesji (23.09) Piotr Osiecki poinformował, że powiat mógłby wyremontować ulicę Staszica na całej długości z pomocą miasta oraz Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jak powiedział, czas nagli, bo termin składania wniosków o dotację mija 30 września.
Burmistrz przypomniał burzliwą historię remontu powiatowej drogi, do którego mimo upływu lat - nie doszło. Podkreślił, że w maju 2012 roku, z inicjatywy ratusza, doszło do podpisania porozumienia określającego wzajemne obowiązki stron i zasady finansowania przebudowy arterii, a te wyglądają następująco: Narodowy Program 50%, miasto 25%, powiat 25%. W tym roku miasto wróciło do tematu i zwróciło się do powiatu z propozycją, by zarząd złożył wniosek do NPPDL na zasadach określonych w obowiązującym do dziś porozumieniu z maja 2012 roku.
- W odpowiedzi starosta przesłał projekt porozumienia zakładającego, że przebudowę ulicy Staszica, tej jednej z najważniejszych arterii Sochaczewa, sfinansujemy w 33%, powiat w 17%, a resztę dołoży NPPDL. Po raz kolejny, wbrew naszej umowie, główny ciężar finansowy spada na miasto, a części powinny być równe mówił P. Osiecki.
Jak procenty przekładają się na złotówki? Miasto ma wyjąć z własnej kieszeni 2.000.000 (33%), powiat jedynie 1.000.000 (17%), a NPPDL pokryć pozostałe 50% kosztów.
Po wystąpieniu burmistrza, Przewodnicząca J. Gonta ogłosiła przerwę, by radni mogli w klubach przedyskutować tę niełatwą propozycję i podjąć przemyślaną decyzję. Zarządzono głosowanie. Wszyscy radni byli za, tzn. zgodzili się na dofinansowanie projektu kwotą 2 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze