Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za niespełna rok do użytku oddany zostanie nowy żłobek. Obiekt na 80 miejsc, zapewniający opiekę dzieciom w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat, powstaje na działce przy ul. Hanki Sawickiej, obok Przedszkola Nr 1. Budowa ruszyła na początku lipca, a wykonawstwo zlecono konsorcjum firm UNIBUD & DANBUD za cenę 2.639.000 zł.
Jak poinformował nas Teofil Osiecki nadzorujący na zlecenie UM jakość i tempo robót, prace przebiegają zgodnie z planem, harmonogram jest utrzymywany a nawet wyprzedzany. Stoją mury pierwszej kondygnacji, ułożono nad nią stropy, postawiono już ścianki działowe na parterze, wylano betonowe schody. W ostatnim czasie ekipy dobudowały ściany drugiej kondygnacji, zabrały się za szalowanie gzymsów i montaż stropodachu. Zaraz potem wykonają ścianki działowe na piętrze oraz zamontują okna i drzwi zewnętrzne.
- Wszystko zależy teraz od pogody. Jeśli nie będzie mrozu, to jeszcze w listopadzie można ocieplić ściany obiektu i dzięki temu bez przeszkód prowadzić roboty wykończeniowe wewnątrz. Takie plany ma wykonawca, ale czy to się uda, trudno dziś jednoznacznie powiedzieć zaznaczył Teofil Osiecki.
Wykonawca zobowiązał się w umowie, że gotowy obiekt przekaże miastu w grudniu 2013 roku, ale wszystko na to wskazuje, że już we wrześniu 80 dzieci być może wejdzie do nowych sal.
Cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita żłobka to 1.056,3 m2. Inwestycja pochłonie łącznie ok. 3 mln złotych. Dodatkowe koszty to m.in. projekty techniczne obiektu, nadzory branżowe (wod-kan, elektryczny, budowlany), wykonanie zatoczki dla samochodów, wyposażenie placu zabaw, wyposażenie żłobka w meble i niezbędny sprzęt, wyposażenie kuchni przygotowującej posiłki dla 100 przedszkolaków i 80 podopiecznych żłobka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze