Reklama

O Kosmitach, Słoniu, Ufoludkach...czyli Akcja Lato w MOK "Chopina 101"

Miejski Ośrodek Kultury
12/07/2013 16:32

Lipiec w pełni, a Akcja Lato w mieście w MOK Chopina 101 już za nami a szkoda. Słoneczna pogoda, uśmiechy na twarzach aż 47 dzieci rozpoczęły Lato w kosmosie autorski program krajoznawczo-artystyczny stworzony przez Zespół MOK Chopina 101.

Dzieci miały więc możliwość poznać tajniki aktorstwa, tańca i muzyki oraz plastyki podczas przygotowań do spektaklu Kopciuszek w kosmosie oraz wybawić się podczas zorganizowanych wycieczek i zabaw na świeżym powietrzu.

Nasi kochani podopieczni szykując widowisko, śpiewali piosenki  o Zielonych Ufoludkach, wykonali misję wśród gwiazd, ucząc się ról do Kopciuszka, zamienili się w niebieskich kosmitów podczas malowania rękami i stopami fantastycznych scenografii, wycinali gwiazdki i wykonali plakaty, poznali różne techniki tańca od menueta po Zumbę oczywiście.

Reklama

Roztańczone, rozśpiewane, z głową w kosmosie dzieci (i my, Zespół MOK Chopina 101  też zresztą) pojechaliśmy na wycieczkę do ZOO w Płocku, gdzie ulubionym przysmakiem kóz są dziecięce ubranka, a słonie wywijają trąbą oberka w celu nawiązania przyjaznych relacji z pawiami.

Płocki zwierzyniec to dla nas jednak mało, wszyscy przecież uwielbiają czworo- i dwunogi. Radości więc nie było końca, gdy odwiedziła nas sochaczewska trenerka psów Patrycja Pastuszek ze swoimi pupilami psami i małymi pisklakami. Nauki przekazane przez trenerkę Patrycję nie poszły w las i już następnego dnia na wycieczce dzieci nie tylko jeździły traktorem lecz także szkoliły małe szczeniaki na polskiej wsi.

Reklama

Szczeniaki, po zabawie z naszymi Marsjanami i Marsjankami poszły spać, a my wróciliśmy na deski MOK na ostatnie próby przed spektaklem.

Dziś, w piątek 12 lipca, o godz. 12.00 odbyła się premiera Kopciuszka w kosmosie, a nam wszystkim zakręciła się łezka w oku. Nasi słodcy Kosmici  zagrali znakomicie! W strojach wyglądali świetnie, w rakiecie zmieścili się prawie wszyscy, tańczyli, tańczyli a dialogami rozśmieszyli publiczność. W nagrodę i na zakończenie kosmiczni artyści dostali całkiem niezdrową ale za to, zasłużoną pyszną pizzę i zniknęli! Szkoda? Troszeczkę, mamy jednak nadzieję, że zostaną i nam, i dzieciom jak najdłużej wspaniałe letnie wspomnienia, a przecież spotkamy się jeszcze

Reklama

                                                                                                                         Anna Sobkowicz

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości