Reklama

Otworzą dziś węzeł autostradowy?

Urząd Miasta w Sochaczewie
30/10/2012 10:16

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce, żeby węzeł autostradowy w Wiskitkach pod Żyrardowem został oddany kierowcom do użytku jeszcze przed 1 listopada. Jednak wcześniej droga musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie.

Rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken poinformowała PAP, że węzeł jest już praktycznie gotowy. "Czekamy, aż wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wyda pozwolenie na jego użytkowanie" - powiedziała rzeczniczka. Pytana, kiedy można się spodziewać wydania pozwolenia oceniła, że może się to stać w ciągu najbliższych kilku dni.

Reklama

Nelken wyjaśniła, że kiedy wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wyda pozwolenie na użytkowanie, to zbierze się komisja, która oceni, czy droga jest bezpieczna i czy można ją udostępnić kierowcom. Dopiero po zakończeniu prac przez komisję będzie można udostępnić trasę zmotoryzowanym.

Węzeł w Wiskitkach łączy autostradę A2 między Łodzią a Warszawą z drogą krajową nr 50 Sochaczew-Mińsk Mazowiecki. W tego węzła będą korzystać głównie mieszkańcy pobliskiego Żyrardowa, a także kierowcy ciężarówek, by zjechać na drogę nr 50, czyli obwodnicę Warszawy dla tirów.

Reklama

 

(PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości