Perturbacje z ponad 60 niewybuchami znalezionymi koło wieży ciśnień, to już przeszłość. Po oczyszczeniu terenu z resztek amunicji spoczywających pod ziemią od czasów II wojny światowej, 18 sierpnia prace związane z budową parkingu wznowiono i idą one pełną parą.
Parking przy stacji PKP powstaje w 100% za pieniądze miasta i dla sochaczewian będzie bezpłatny. Jeszcze tej jesieni przy dworcu oddanych zostanie do dyspozycji kierowców 95 miejsc postojowych. Na utworzenie parkingu miasto przeznaczyło łącznie 1.150.000 zł. Sama budowa pochłonie 890.000 zł, resztę odłożono na kupno działki, na której realizowana jest ta inwestycja.
Parking zlokalizowany będzie równolegle do torów kolejowych. Jego wymiary to 156 m x 22,5m. Przewidziano dwa rzędy miejsc postojowych po dwóch stronach drogi wewnętrznej. Z 95 miejsc 5 przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Wjazd i wyjazd odbywać się ma poprzez istniejący zjazdu do ulicy Sienkiewicza. Cały teren zostanie ogrodzony. W ogrodzeniu zamontowane zostanie kilka furtek, by kierowcy mogli wyjść z parkingu na ulicę Sienkiewicza i bezpiecznie dość do stacji PKP. Na zlecenie miasta parking buduje firma ZWK J. Siekierskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze