Reklama

Ruszyła budowa parkingu

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
11/07/2014 14:16

Zgodnie z deklaracjami burmistrza, przy stacji PKP ruszyła właśnie budowa parkingu na 95 miejsc. Powstaje on w 100 proc. za pieniądze miasta i dla jego mieszkańców będzie bezpłatny. Na wszystkie prace wykonawca ma czas do końca września.

Na utworzenie parkingu, tuż obok wieży ciśnień, miasto przeznaczyło łącznie 1.150.000 zł. Sama budowa (przetarg wygrał Zakład Wodno-Kanalizacyjny Józefa Siekierskiego) pochłonie 890.000 zł. Resztę odłożono na kupno działki, na której realizowana jest ta inwestycja. Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę intencyjną deklarując chęć przejęcia tej nieruchomości od PKP.

Reklama

Parking zlokalizowany będzie równolegle do torów kolejowych. Jego wymiary to 156 m x 22,5m. Przewidziano dwa rzędy miejsc postojowych po dwóch stronach drogi wewnętrznej w ilości 95, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz wiatę na rowery wyposażoną w specjalne stojaki (stanie przy wjeździe na teren parkingu). Wjazd i wyjazd odbywać się ma poprzez istniejący zjazd do ulicy Sienkiewicza. Cały teren zostanie ogrodzony. W ogrodzeniu zamontowanych zostanie kilka furtek, by kierowcy mogli wyjść z parkingu na ulicę Sienkiewicza i bezpiecznie dość do stacji PKP. (d)

 Zapraszamy też na ziemia-sochaczewska.pl

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości