Piękna pogoda za oknem sprzyja budowlańcom prowadzącym jednocześnie kilkanaście dużych miejskich inwestycji, w tym remont kramnic i budowę integracyjnego żłobka dla 80 dzieci. Najnowszy projekt finansowany przez miasto i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska to termomodernizacja Przedszkola Nr 6 w Chodakowie. Kilka dni temu pracownicy Zakładu Remontowo Budowlanego ELLA weszli na plac budowy.
Decyzja o ociepleniu przedszkola zapadła w tym roku, a szansą na pozyskanie dodatkowych pieniędzy okazał się program pt. System zielonych inwestycji GIS - Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej prowadzony przez NFOŚiGW. Sochaczewski ratusz zgłosił do konkursu własny program pod nazwą Oszczędność energii w budynkach użyteczności publicznej miasta Sochaczew obejmujący m.in. ocieplenie Przedszkola Nr 6, wymianę centralne ogrzewanie w starym skrzydle Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz kompleksową wymianę oświetlenia w kilku innych obiektach oświatowych. Na jego wdrożenie urząd miejski pozyskał w ostatnim czasie aż 1.365.500 zł.
- Gdy otrzymaliśmy pieniądze, można było ruszać z procedurami przetargowymi. Oferty dotyczące ocieplenia przedszkola złożyły dwie firmy: Z.R.B. REM-BUD z Płocka oraz sochaczewska ELLA Bronisława Gawrylczyka, która zaoferowała niższą cenę i zgodziła się wykonać termomodernizację obiektu za 569.000 zł. Kilka dni temu podpisaliśmy umowę i ekipy techniczne ELLI mogły wejść na plac budowy wyjaśnia z-ca burmistrza Stanisław Wachowski.
Zgodnie z planem, budynek Przedszkola Nr 6 przy ul. Chodakowskiej, gdzie od kilku lat działa też filia Szkoły Podstawowej Nr 7, ocieplony zostanie od zewnątrz 14 cm warstwą styropianu (1444 m2 ocieplenia), a strop pod poddaszem 16 cm warstwą wełny mineralnej (1246 m2). Do wymiany będzie 108 okien, 7 sztuk drzwi oraz cała instalacja centralnego ogrzewania. Stara sieć zastąpiona zostanie izolowanymi, stalowymi rurami (1350 mb rur). Na ścianach zawisną nowoczesne grzejniki z zaworami termostatycznymi (120 sztuk).
- Zadanie obejmuje także montaż krat okiennych, balustrad, parapetów wewnętrznych, wykonanie zewnętrznej izolacji ścian piwnicy, poszerzenie drzwi wejściowych do budynku, montaż opraw oświetleniowych, odtworzenie utwardzonej nawierzchni przy budynku i wykonanie nowej opaski z kostki betonowej wokół niego wylicza Urszula Cielniak naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze