Od kilku dni kierowcy przejeżdżający przez newralgiczne skrzyżowanie dróg Płockiej, Łowickiej i Gawłowskiej obserwują testy sygnalizacji świetlnej zamontowanej tam przez konsorcjum firm Granar Sp. z o.o. - Invest AG Sp. z o.o. z Warszawy. Światła mają działać najpóźniej do 15 listopada.
Kilkanaście sygnalizatorów regulujących ruch już stoi. Wygląda na to, że sygnalizacja jest zamontowana, a obecnie przechodzi testy. Po jej uruchomieniu na skrzyżowaniu wiele się zmieni. Po pierwsze ruch stanie się bardziej bezpieczny, płynny, wyjeżdżający z Gawłowskiej nie będą stać w korku po 15-20 minut, dodatkowo ulicą z pierwszeństwem przejazdu będzie Płocka, a nie ul. Łowicka.
Przypomnijmy, że montaż koszty remontu ostatniego odcinka należącej do powiatu ulicy Gawłowskiej i instalacji świateł pokrywają wspólnie burmistrz i starosta. Na ostatniej sesji Rady Miasta ostatecznie zatwierdzono kwotę, jaką na ten cel przekaże miasto to łącznie 435.300 zł. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez burmistrza i starostę, inwestycja ma zostać oddana do użytku w tym roku.
Kolejne 188 tysięcy złotych miasto wyda na światła, które jednocześnie z tymi przy Gawłowskiej powstają na skrzyżowaniu Płocka-Łowicka.
Warto dodać, że ratusz wspiera powiat także w kilku innych projektach drogowych. We wrześniu radni zgodzili się przekazać staroście w 2013 roku kwotę 1.125.000 zł na przebudowę ulicy Staszica (I etap) oraz zapłacić 85.300 zł za dokumentację techniczną niezbędną do wykonania remontu tej drogi ulicy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze