Zgodnie z prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych programem standaryzacji, opublikowano idealny wizerunek polskiej komendy policji. Właśnie taki obiekt powstać ma docelowo na przeznaczonej na ten cel działce przy ul. 1 Maja.
W ostatnich dniach MSW wyłoniło zwycięzcę konkursu na opracowanie modelu komendy i komisariatu Policji. Konkurs wygrali łódzcy architekci z firmy Rydziński, Wasiak, Stańczak i Lebelt Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o.
Na konkurs zostały złożone 23 prace architektoniczne. Wszystkie oceniane były nie tylko pod względem walorów architektonicznych, ale również efektywności ekonomicznej i energetycznej obiektu. Projekty miały uwzględniać m.in. wysoką jakość warunków obsługi obywateli oraz poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników policji.
Jak poinformowała nas rzecznik prasowy MSW Małgorzata Woźniak, ministerstwo zaangażowało się w realizację programu standaryzacji wyłącznie od stron konkursowej. Za całość przeprowadzanych działań odpowiedzialny jest zaś komendant główny policji. Z kolei zastępca rzecznika prasowego komendanta, mł. insp Krzysztof Hajdas, przekazał nam, że wyłonienie projektu nie wiąże się bezpośrednio z rozpoczęciem konkretnych inwestycji na terenie miast objętych standaryzacją, w tym Sochaczewa.
O postępach programu standaryzacji oraz o tym, czy w przypadku budowy naszej komendy można mówić o jakichkolwiek datach rozpoczęcia przedsięwzięcia, poinformujemy w jednym z najbliższych wydań Ziemi. (ap)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze