28 marca zamknięty został dla ruchu kołowego wiadukt kolejowy przy ul. Żyrardowskiej. Prace idą sprawnie, zgodnie z planem, jest zatem nadzieja, że zakończą się w przewidywanym terminie czyli do końca grudnia. Inwestycję nadzoruje właściciel konstrukcji tj. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zadanie pochłonie 6,8 mln zł.
Zerwana jest już stara, zniszczona i popękana nawierzchnia jezdni, a wkrótce na jej miejscu pojawi się nowa. Ekipy usunęły na całej szerokości jezdni starą izolację, by położyć nową wraz z drenażem, trwają też prace przy oczyszczaniu odkrytych skorodowanych zbrojeń, które zostaną pokryte powłokami antykorozyjnymi. Uzupełniane są także betonowe ubytki. Ostatni etap to wzmocnienie betonowych filarów, balustrad i barier, remont chodników i schodów. Prace dotyczyć będą również ekranów akustycznych i kolektora odwodnieniowego.
Przypomnijmy, że stan wiaduktu nie zagrażał bezpieczeństwu użytkowników, ale niewątpliwie wymagał on remontu, bo ulegał postępującej degradacji. Deszcze, mróz, wiatr, drgania wywoływane przez przejeżdżające pociągi i samochody z pewnością nie były obojętne dla konstrukcji wiaduktu.
Przeprawa wyłączona bÄ™dzie z ruchu do koÅ„ca grudnia. Dopuszczony jest tam tylko ruch pieszy i rowerowy bocznymi chodnikami.Â
Â
Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze