Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa wiaduktu przy ul. Żyrardowskiej. Na czas remontu będzie on dostępny wyłącznie dla ruchu pieszego.
Jak poinformowała nas rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Monika Burdon, w najbliższych dniach podpisana zostanie umowa z generalnym wykonawcą tej inwestycji. Najniższa oferta jaka wpłynęła na przetarg to kwota ponad 6 mln 770 tys. zł.
- Obecny stan wiaduktu nie zagraża bezpieczeństwu użytkowników, ale jego stan techniczny wymaga remontu. W ubiegłym roku w niektórych miejscach odpadł tynk, co niewątpliwie mogło stanowić pewne zagrożenie. Obiekt został zabezpieczony, jednak brak remontu przyczyniłby się do jego dalszej degradacji. To z kolei, poza kwestami bezpieczeństwa, zdecydowanie wpłynęłoby także na zwiększenie kosztów jego naprawy - powiedziała Monika Burdon.
Zakres planowanych robót budowlanych jest kompleksowy. Obejmuje on remont nawierzchni jezdni na samym wiadukcie oraz dojazdach do niego, wymianę krawężników, remont schodów, chodników, betonowych barier, stalowych balustrad, słupów, filarów i konstrukcji nośnej. Prace dotyczyć będą również ekranów akustycznych, kolektora odwodnieniowego, zabezpieczeń antykorozyjnych, przęseł oraz podpór.
W ramach czasowej organizacji ruchu zostanie zamknięty dla pojazdów fragment drogi wojewódzkiej nr 705, a więc ul. Licealna i ul. Żyrardowska, na odcinku od ul. Spartańskiej do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego i ul. Towarową Objazd wyznaczony zostanie obwodnicą oraz ul. Olimpijską. (ap)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wiadukt przez 2 lata po oddaniu obwodnicy był w zarządzie miasta, bo znowelizowana ustawa z mocy prawa zmieniła kategorię tej drogi (Licealna, Żyrardowska) z krajowej na miejską. Sejmu nie obchodziło, że naszego miasta nie będzie w przyszłości stać na remont wiaduktu.To nie pozwalało nam spokojnie spać. Podobnie stało się z ul.Traugutta, Warszawską. Ostatecznie po moich staraniach i rozmowach z wicemarszałkiem Kowalskim, udało się nakłonić samorząd wojewódzki do przejęcia wiaduktu i ul. Żyrardowskiej. Wówczas też od powiatu województwo przejęło ul. Piłsudskiego, a miasto przejęło ul.1 Maja. Dzisiaj remont wiaduktu sfinansuje województwo, a koszty z pewnością znacznie przekraczają możliwości budżetu miejskiego. Miastu pozostał most na Bzurze przy kościele, który też wkrótce będzie wymagał remontu.
Wiadukt przez 2 lata po oddaniu obwodnicy był w zarządzie miasta, bo znowelizowana ustawa z mocy prawa zmieniła kategorię tej drogi (Licealna, Żyrardowska) z krajowej na miejską. Sejmu nie obchodziło, że naszego miasta nie będzie w przyszłości stać na remont wiaduktu.To nie pozwalało nam spokojnie spać. Podobnie stało się z ul.Traugutta, Warszawską. Ostatecznie po moich staraniach i rozmowach z wicemarszałkiem Kowalskim, udało się nakłonić samorząd wojewódzki do przejęcia wiaduktu i ul. Żyrardowskiej. Wówczas też od powiatu województwo przejęło ul. Piłsudskiego, a miasto przejęło ul.1 Maja. Dzisiaj remont wiaduktu sfinansuje województwo, a koszty z pewnością znacznie przekraczają możliwości budżetu miejskiego. Miastu pozostał most na Bzurze przy kościele, który też wkrótce będzie wymagał remontu.