Wyciek niebezpiecznych substancji do Bzury - na miejscu pracują służby bezpieczeństwa

/ 2 komentarzy

Przy myjni samochodowej w Boryszewie pracują służby które badają niebezpieczny wyciek substancji. Na miejscu znajdują się jednostki straży pożarnej, które na odcinku około 4 km neutralizują zagrożenie wynikające z wycieku substancji ropopochodnej.


Jak poinformowała nas PSP w Sochaczewie - Obecnie pracujemy nad zdarzeniem, które dotyczy płynącego filmu ropopochodnego na rzece Bzurze i spowodowanym zanieczyszczeniem rzeki. Dotyczy to odcinka około 4 km. W tej chwili nasze działania skupiają się na ustawieniu zapory i zebraniu substancji z rzeki.


Prawdopodobną przyczyną wycieku jest jedna ze stacji benzynowych przy ulicy 15 Sierpnia. Na miejscu pracują pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM, policja, straż pożarna. 


Na miejsce skierowana jest grupa Ratownictwa Chemicznego z Płocka. Jak informuje nas KPPSP w Sochaczewie nie ma zagrożenia na chwilę obecną dla ludzi.


Do materiału załączamy wideo jednego z mieszkańców, który zauważył niebezpieczne zjawisko na tafli rzeki już w godzinach popołudniowych.

 

0min     1810x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

sochaczewianinsochaczewianin
0
Film, który zamiesciliscie nie pokazuje skali problemu. To co ja widziałem i nagrałem wygląda jakby poprostu płynęła rzeka benzyny/ oleju czy może jeszcze czegoś innego. A jak nie wiecie gdzie szukać winnego to moze przyjrzyjcie się temu co do rzeki spuszcza boryszew. (2020-07-15 13:23)
sochaczewianinsochaczewianin
0
https://www.youtube.com/watch?v=lM7GgKbMAO4&feature=share&fbclid=IwAR3DtqtRquc0H-oA5iinz-AuepF81r1grIsTk6sZJpfpk9-tkpYHjvlLWxc (2020-07-15 19:32)

skomentuj ten artykuł