Dni Sochaczewa 2019 – Felivers, Dżem, Mistrz Twardowski czyli nadchodzące atrakcje

Zdjęcia i foto: Dni Sochaczewa 2019 – Felivers, Dżem, Mistrz Twardowski czyli nadchodzące atrakcje  Rekreacja sochaczew

Święto Mieszkańców miasta będzie zaskakiwać nowymi wydarzeniami. Program Dni Sochaczewa 2019 jest już zaakceptowany przez wykonawców, umowy podpisane, scena zamówiona, pozostaje tylko oczekiwać. 


Pomiędzy 8 a 9 czerwca mieszkańcy miasta wezmą udział w wielu koncertach, jarmarkach, pokazach, występach plenerowych, koncertach lokalnych wykonawców czy też gwiazd wieczoru takich jak zespół Dżem, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska czy też dla fanów muzyki rap koncercie Kękę. Towarzyszące imprezy takie jak Jarmark Sochaczewski czy zapoznanie z publikacjami na temat miasta oraz spotkania z zabytkowymi pojazdami będą również i w roku będą cieszyć mieszkańców. 


Wiele nastoletnich serc oczekuje na występ sochaczewskiego zespołu Felivers. Chłopcy wydali właśnie swój debiutancki  album, który cieszy się niezwykłym powodzeniem. Za pewnością Feliversi zachwycą energią sobotniego występu. Przed nimi szykuje się europejska kariera a czas koncertu w Sochaczewie może być jedną z niewielu szans na spotkanie z nimi tak blisko. Czas mieszkańców miasta to trzy dni fantastycznej zabawy. 


Powracając do atrakcji lat poprzednich, które również w tym roku uświetnią zabawę będzie piątkowy występ teatrów ulicznych. Przedstawienie fireshow ponownie rozświetli plac Kościuszki. W ubiegłym roku główny plac miasta zabłysnął ogniem Teatru  Avatar. Sochaczewianie tłumnie przybyli na to wydarzenie. Podczas Dni Sochaczewa 2019 w piątkowy wieczór na placu Kościuszki zagości Teatr Bohema. Tym razem mieszkańcy zostaną zabrani w świat gorącego piekła. Teatr zaprezentuje przedstawienie aktorsko-taneczne, którego głównym elementem będzie ogień. 


Kilka słów o przedstawieniu 


Aktorzy teatru odwiedzili sceny w całej Europie. Zajmują się nie tylko użyciem ognia w swoich przedstawieniach ale również i pirotechniki. Taniec, odpowiednia sceneria, oprawa nocy, kontakt z widzami to wszystko co spotka mieszkańców miasta podczas ich występu. Opowiedzą historię Mistrza Twardowskiego, który w pogoni za cyrografem trafia do diabła Boruty. Mistrz Twardowski jak znana jest historia trafia na wiele przygód a całe przedstawienie to połączenie tańca, muzyki folk, etnicznych dźwięków, opowieści lektora, ognia otaczającego widzów. 


Przypominamy program Dni Sochaczewa 2019 z uzupełnionymi wydarzeniami:


Piątek 7 czerwca 

Plac Kościuszki – występ Teatru Bohema i pokaz fireshow


Sobota 8 czerwca

9.00  Odbędzie się X Zlot Zabytkowej Motoryzacji oraz Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego. Chętni będą mogli podziwiać pojazdy zabytkowe. Zlot rozpocznie się na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej przy ul. Licealnej 18. Rejestracja potrwa pół godziny. Otwarcie rajdu oraz całego zlotu pojazdów odbędzie się o 9:30. Pierwsza załoga wystartuje o godz. 10:50. Około 11:00 na parkingu przy starostwie powiatowym odbędzie się próba sportowa. Między 11:30 a 13:00 przy stacji PKP w Teresinie trwać będzie Konkurs Elegancji. Zakończenie całego zlotu oraz podanie wyników rajdu a także wręczenie nagród zaplanowano na godz. 18:00 w Dworze w Strzyżewie.


9.00 w Chodakowie startuje strefa sportowa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy Chopina 101 


Plac Tadeusza Kościuszki – rozpoczęcie głównych atrakcji 


15.00  Podczas festiwalu  poloneza swoje taneczne umiejętności zaprezentują uczniowie szkół

16.00 rozpoczęcie barwnego festiwalu chorągwi

16.30  Wyruszy korowód przez ulicę Warszawską w kierunku stadionu MOSiR – Mieszkańcy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej, zespołów SCK, wykonawców festiwalowych wezmą udział w paradzie.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Warszawska 80


15.00-20.00 będą takie atrakcje jak Jarmark Sochaczewski podczas którego zaprezentują się między innymi Strefa NGO gdzie mieszkańcy będą mogli zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych. W strefie animacji rodzinnych zjemy pyszne dania z foodtracków a w Pchlim Targu najmłodsi będą mogli pobawić się w Miasteczku Harcerskim, Wesołym miasteczku, natomiast starsi będą mogli korzystać ze Strefy handlowej  

17.00- odbędzie się kolorowy Festiwal Chorągwi, który będzie można oglądać na boisku 

17.45- zaprezentuje się sochaczewski zespół Tajm

18.45  konkurs

19.00  fani będą mogli posłuchać rapera Kękę

20.00  konkurs

20.15 zespół Felivers zaprezentuje utwory ze swoich płyt

21.15 odbędzie się koncert Ani Dąbrowskiej


Niedziela  09 czerwca

10.00 Każdy mieszkaniec miasta będzie mógł odwiedzić ratusz - burmistrz miasta zaprasza do zapoznania się z publikacjami, które są dedykowane mieszkańcom Sochaczewa 

Od 10.00 mieszkańcy Chodakowa będą mogli brać udział w zajęciach strefy sportowej na MOSiR przy ulicy Chopina 101


Plac Tadeusza Kościuszki

13.30   odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Katarynek 

14.15 – Na placu Kościuszki chętni będą mogli poczęstować się Mazurkiem Chopina 

14.30- zaprezentuje się Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa


Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Warszawskiej 80


15.00-19.00

- Jarmark Sochaczewski : gdzie będą strefy NGO, animacji rodzinnych, foodtracki, pchli targ, miasteczko harcerskie, strefa handlowa oraz wesołe miasteczko.

16.00-18.00 zaprezentują się zespołoły z SCK

18.00 występ zespołu Teren C

19.15 zaśpiewa Patrycja Markowska

20.30 Koncert zespołu Dżem

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy