Kolejowa Noc Muzeów w Sochaczewie – podsumowanie

/ 21 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolejowa Noc Muzeów w Sochaczewie – podsumowanie Promocja regionu sochaczew
+16

20 maja w Muzeum Kolei Wąskotorowej w godzinach 18.00 – 24.00 już po raz drugi odbyła się Noc Muzeów. Wydarzenie przyciągnęło do naszej placówki 1148 zwiedzających (bilety bezpłatne), co oznacza, że odwiedziło nas nieco więcej osób, niż w 2016 roku.Ponownie największym zainteresowaniem cieszyły się nocne przejazdy pociągiem Retro na odcinku: Sochaczew Wąskotorowy-Sochaczew Miasto-Sochaczew Wąskotorowy. W dwie klimatyczne podróże zabytkowym składem, złożonym z wagonów motorowych Mbd1-126 i Mbd1-130, a także dwóch wagonów osobowych typu 1Aw, wybrało się prawie 300 pasażerów.

Nie była to oczywiście jedyna atrakcja tego wieczoru. Projekcja filmu Droga na zachód z 1961 r., będącego kolejną odsłoną kina kolejowej klasyki, wypełniła miłośnikami całą salę Centrum Edukacyjno-Turystycznego. Dodatkowo, nasi goście mogli w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę o kolejach wąskotorowych, dzięki Muzealnej Grze Terenowej w skansenie. Nagrody za rozwiązanie wszystkich zadań otrzymało aż 30 jej uczestników. Szczególną uwagę najmłodszych przyciągało również malowanie buziek. Noc Muzeów zakończył industrialny pokaz grupy bębniarskiej Lombelico del Mondo, podczas którego dzięki rytmom samby, elementom fireshow oraz fajerwerkom udało się w sposób niekonwencjonalny wykorzystać przestrzeń muzealnego skansenu.

Już tradycyjnie tego wieczoru udostępniono i podświetlono wnętrze budki parowozu Px49-1794, wagonu osobowego Ch1123 oraz Salonki Jaruzelskiego, w której dzięki instalacji multimedialnej obejrzeć można było przemówienie generała z 13 grudnia 1981 roku. Dodatkowo, w godzinach 20:30 - 24:00, wszyscy chętni mogli ogrzać się lub upiec kiełbaskę przy ognisku. W trakcie imprezy czas umilały utwory muzyczne z gatunku piosenki kolejowej.

Marta Przygoda-Stelmach
Łukasz Popowski

Foto: Małgorzata Kazur
Więcej zdjęć w naszej galerii!

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy