Noc Muzeów na kolejce – podsumowanie

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Noc Muzeów na kolejce – podsumowanie Promocja regionu sochaczew
+9

14 maja na Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej w godzinach 18.00 – 24.00 po raz pierwszy odbyła się Noc Muzeów. Zaproponowany program przyciągnął do placówki aż 1071 zwiedzających (bilety bezpłatne), co uznać należy za duży sukces w tej nowej dla nas formule.

Największą atrakcją imprezy były trzy nocne przejazdy pociągiem Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto i z powrotem. Planowane były jedynie dwa kursy, ale z uwagi na dużą ilość chętnych odbył się również trzeci. Ostatecznie klimatyczną podróż zabytkowym składem, złożonym z wagonów motorowych Mbd1-126 i Mbd1-130, a także wagonu osobowego typu 1Aw 1638, odbyło 249 pasażerów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również industrialny pokaz grupy bębniarskiej L'ombelico del Mondo, podczas którego elementy teatru ulicznego mieszały się z dobrą muzyką i fireshow. Dodatkowo nasi goście mogli w ciekawy sposób pogłębić swą wiedzę na temat kolei wąskotorowych. Służyła temu zarówno Muzealna Gra Terenowa na skansenie, jak również wykład pt. Tabor Sochaczewskiej Kolei Wąskotorowej, połączony ze zwiedzaniem.

Specjalnie na imprezę udostępniono i podświetlono budkę parowozu Px49-1794 oraz wnętrza wagonu osobowego Ch1123 i Salonki Jaruzelskiego, gdzie dzięki instalacji multimedialnej obejrzeć można było przemówienie generała z 13 grudnia 1981 roku. Przez całą imprezę czas umilały, dobywające się z głośników, rytmy z gatunku piosenki kolejowej. Imprezę zakończył pokaz filmu Człowiek na torze Andrzeja Munka z 1956 roku.

Łukasz Popowski


Foto: Małgorzata Kazur

Więcej zdjęć w naszej galerii!


Więcej:

Zapowiedź imprezy w wykonaniu dyrektora Radosława Koniecznego w Radio Sochaczew!


 

 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy