Nowy most w Boryszewie: terminy, wizualizacje

/ 4 komentarzy / 9 zdjęć
+4

Budowa tymczasowej przeprawy na rzece Pisi w Boryszewie jest na finiszu. Inwestor - Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich - przewiduje puszczenie tędy ruchu do końca kwietnia. Jednocześnie realizowane będą prace związane z budową nowego mostu, które mają być zakończone jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 6 milionów złotych.

 

Nowy most na rzece Pisi w Sochaczewie (Boryszew), zlokalizowany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705, zgodnie z projektem będzie jednoprzęsłowym obiektem o konstrukcji łukowej (łuk ze ściągiem), swobodnie podpartym na przyczółkach żelbetowych masywnych posadowionych na palach wierconych. Jak informuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który realizuje inwestycję, ustrój nośny mostu wykonany zostanie z betonu zbrojonego i dodatkowo sprężony, natomiast wieszaki oraz poprzecznice zaprojektowano jako stalowe.

Przeprawa umożliwić ma bezpieczne korzystanie z mostu autobusom komunikacji miejskiej oraz pojazdom o masie całkowitej ponad 50 ton. Poszerzenie chodników do 2,5 metra pozwolić ma w przyszłości na poprowadzenie ścieżki rowerowej na obiekcie. Zaprojektowana rozpiętość mostu wynosi 34 metry, natomiast długość całkowita 52,4 metra. Szerokości użytkowe to: jezdnia 2 x 4,0 metry, chodnik 2 x 2,5 metra.

Zadanie realizowane jest etapowo. Wzniesienie nowej przeprawy wymagało rozebrania dotychczasowego, oraz wzniesienia tymczasowego mostu. Ten ostatni jest już prawie gotowy, ruch ma być tu puszczony do końca kwietnia. Natomiast nowy most łukowy ma być oddany do użytku do końca bieżącego roku. Całkowity koszt wszystkich prac wynosi dokładnie 5 911 677,70 złotych.

W załączeniu dokumentacja projektowa dająca pogląd na to, jak będzie wyglądał nowy most.

 

5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

robroyrobroy
0
nie rozbierać tymczasowego,niech zostanie,po co wydawać kasę na rozbiórkę,nie wiadomo kiedy może się przydać, (2017-04-18 15:58)
robroyrobroy
0
tak na marginesie-od poniedziałku ma być unowocześniane rondo na Żyrardowskiej? (2017-04-22 12:44)
michal-biernatmichal-biernat
0
Czy na tym moście tymczasowym dało by rade załatac jakoś te dziury??? bo strasznie są duże niektóre, nawet wystarczyłby zwykły tłuczen dobrze ubity.  (2017-07-07 11:57)
ola-bartosiewicola-bartosiewic
0
No dziury straszn! Nawet na wjeździe na most. Jedzie się z minimalna prędkością, a zawieszenie tłuczę, do zimy rozwalone jak nic....
Mogliby coś poprawić.... (2017-07-07 13:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy