Pociągiem Retro na zakończenie ferii

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pociągiem Retro na zakończenie ferii Rekreacja sochaczew

Zimowa przerwa od szkoły powoli dobiega końca, ale tuż przed powrotem w szkolne ławki, zapraszamy wszystkich w sobotę, 22 lutego br., do Muzeum Kolei Wąskotorowej na "Zakończenie ferii z wąskotorówką 2020". W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. zimowa przejażdżka pociągiem Retro oraz ognisko w muzealnym skansenie.

"Zakończenie ferii z wąskotorówką 2020" rozpoczniemy w sobotnie popołudnie od zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. W trakcie spaceru zaprezentowane zostaną najciekawsze przykłady taboru wąskotorowego ze zbiorów naszej placówki, a ponadto przybliżone dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej. Bezpośrednio po tym etapie na muzealny peron wjedzie zabytkowy skład zestawiony z lokomotywy spalinowej Lxd2 i wagonów typu 1Aw, który po raz trzeci w trakcie tegorocznych ferii odbędzie kurs na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Po powrocie do muzeum na wszystkich naszych gości będzie czekało ognisko, w którym będzie można upiec przyniesioną przez siebie kiełbaskę. Idealnym miejscem do jej konsumpcji będzie udostępniony i odpowiednio tego dnia ogrzany wagon barowy. Dla wszystkich będzie w nim również dostępna gorąca kawa i herbata.

Dopełnieniem tak spędzonego dnia może być również zapoznanie się z muzealnymi ekspozycjami, czyli wystawą stałą pt. "Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984", „Ciuchcie warszawskie”, „Ciuchcie warszawskie w zbiorach sochaczewskich”, jak też z dobiegającą powoli końca malarską wystawą czasową pt. "Jeszcze jedna podróż" autorstwa Romana Pieńkowskiego.

W trakcie "Zakończenia ferii z wąskotorówką" przez cały dzień będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu do muzeum. Bezpłatne będzie również zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.

Bilety na pociąg (ceny poniżej) można zamawiać w godzinach 9:00–16:30, dzwoniąc pod numer telefonu 46-862-59-75, pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl lub nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie. W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów do godziny 12:00 w dniu wydarzenia rezerwacja będzie anulowana. Liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Monika Szymańska

Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda


PROGRAM "ZAKOŃCZENIA FERII Z WĄSKOTORÓWKĄ 2020" (sobota, 22 lutego)

13:00–14:00 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
14:00–15:00 – przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum).
15:00–16:00 – ognisko w muzealnym skansenie (prowiant we własnym zakresie).

Ceny biletów na pociąg Retro:
● dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
● dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.

Zobacz więcej:
Program "Ferii z wąskotorówką 2020"


 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy