Potrącenie dwójki pieszych na 600-lecia. Utrudnienia w ruchu

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Potrącenie dwójki pieszych na 600-lecia. Utrudnienia w ruchu Wypadki sochaczew

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwójki pieszych na ul. 600-lecia w Sochaczewie. 

Na ul. 600-lecia doszło do potrącenia dwóch osób. Na miejscu w tej chwili pracują służby ratunkowe. W związku ze zdarzeniem ulica jest zablokowana. 

Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

Jak informuje Oficer Prasowy KPP w Sochaczewie, Agnieszka Dzik:

,,Z wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec Sochaczewa jechał seatem w stronę centrum miasta. Zlekceważył jednak jedną z podstawowych zasad – nie oczyścił szyb samochodu. Młody mężczyzna wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, po czym potrącił dwie osoby – 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. Wezwani na miejsce policjanci, chwilę później byli już na miejscu i do czasu przyjazdu karetek pogotowia udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej potrąconym osobom. Obydwie zostały zabrane do szpitala. Badanie wykazało, że 19-latek był trzeźwy. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mundurowi na miejscu zdarzenia wykonali też czynności procesowe oraz ustalali świadków. Teraz będą dokładnie ustalać wszystkie przyczyny i okoliczności potrącenia pieszych.

Za spowodowanie wypadku drogowego, 19-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał również żyć ze świadomością, że całe zdarzenie mogło skończyć się jeszcze tragiczniej."

KPP w Sochaczewie przypomina:

- każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy ma obowiązek oczyszczenia swojego pojazdu w taki sposób, by miał dobrą widoczność i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie można skupiać się tylko i wyłącznie na szybach – równie ważne są lusterka, reflektory i pozostała część pojazdu. Zimą czasami możemy zauważyć na drodze „bałwanki” czyli pojazdy z odśnieżoną przednią szybą, ale z zalegającą grubą warstwą śniegu na dachu, reflektorach i „masce” auta. Utrudnia to jazdę kierującemu;

- jeśli masz problem z usunięciem lodu z szyby, bardzo dobrze sprawdzają się odmrażacze;

- kierowcy ciągników siodłowych i samochodów dostawczych muszą pamiętać o oczyszczaniu plandek z naczep. Nietrudno o wypadek, gdy na pojazd jadący obok spada lód;

- wymieńmy materiałowe dywaniki na gumowe i płyn w spryskiwaczach na zimowy;

- mimo, iż w Polsce nie ma obowiązku sezonowej wymiany opon, zalecamy jednak zmianę na zimowe. Opony muszą być w dobrym stanie, mieć odpowiedni bieżnik i indeks prędkości;

- nic nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i poczucia odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.


              

(źródło KPP Sochaczew)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

barbara-suderbarbara-suder
0
Potrącone osoby lub ich bliską rodzinę proszę o kontakt na email:basia7852@gmail.com (2019-12-12 09:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy