Pożar w Puszczy Kampinoskiej – 20 jednostek ratowało las

Zdjęcia i foto: Pożar w Puszczy Kampinoskiej – 20 jednostek ratowało las Pożary, straż pożarna sochaczew

Tragiczne chwile dla wszystkich zastępów straży pożarnych w powiecie sochaczewskim. Wszystkie jednostki wyjeżdżały do gaszenia lasów. Między innymi był to pożar terenów Puszczy Kampinoskiej.


23 kwietnia był bardzo ciężkim czasem dla straży pożarnych, którzy wyjeżdżali kilkanaście razy do pożarów w powiecie sochaczewskim oraz KPN w powiecie warszawskim zachodnim. W Górkach, miejscowości znajdującej się w KPN pożar objął ponad 10 ha lasu. Panujące warunki pogodowe, czyli wiatr i suche podszycie lasu utrudniały gaszenie pożaru. W akcji ratowania drzew brało udział 80 strażaków. Pożar rozprzestrzeniał się wierzchołkami drzew, które osiągają do 20 metrów wysokości co dla gaszących pożar jest bardzo trudną akcją. 


Na miejscu jednostki straży pożarnej zabezpieczały także okoliczne gospodarstwa, które również były zagrożone. Po kilkugodzinnej akcji udało się opanować sytuację. Strażacy dogaszali obszar, zabezpieczając tym samym las oraz posesje przed niebezpieczeństwem. 


Wichury i panująca suchość traw oraz lasów są obecnie bardzo dużym niebezpieczeństwem. Synoptycy dodatkowo zapowiadają burze piaskowe i nadal szalejący wiatr.


Zdjęcie Gmina Leoncin.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy