Dzień Dziecka w Łaziskach 2017

Zdjęcia i foto: Dzień Dziecka w Łaziskach 2017 Rekreacja sochaczew

Nasza przygoda z dziećmi i młodzieżą rozpoczęła się siedemnaście lat temu. 1 czerwca 2001 roku rozpoczęła Msza św, później przemarsz na boisko szkolne i pierwsze rozgrywki. Kolejne lata, choć podobne do poprzednich, przynosiły nowe atrakcje. Występy artystów, wizyty gwiazd sportu. To było niewątpliwym atutem imprezy. Z sentymentem wspominamy obecność wśród dzieci wielkiego Człowieka, trenera Kazimierza Górskiego. Niezapomnianym przeżyciem dla młodzieży było spotkać się i pokopać piłkę z reprezentantem kadry narodowej Stanisławem Terleckim. Zawody do 2008 roku odbywały się na boisku szkolnym, a pokazy artystyczne w auli Gimnazjum. W roku 2009, pierwszy raz dzieci i młodzież spotkała się w nowo oddanej Hali Sportowej oraz na boisku Orlik. 

Corocznie odbywały się turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Gdy na boiskach trwały rozgrywki, pozostałe dzieci uczestniczyły w zabawach, które zapewniali artyści różnych profesji – cyrkowcy, żonglerzy, czy prowadzący telewizyjne programy dla najmłodszych. Wszystkie dzieci cieszyć się mogły okazjonalnymi koszulkami, dla wszystkich był poczęstunek. 

Życie pokazało nieraz, że nic nie jest constans. Zmieniała się także formuła Dnia Dziecka organizowanego przez Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowiecką Wspólnotę Samorządową. Doszliśmy po latach do przekonania, że choć dzieci cieszą turnieje i zawody, to są one dostępne dla wybranych, pozostałym życie z reguły pisało role obserwatorów i uczestników. 

Od roku 2013 postanowiliśmy zmienić formułę święta. Przyczyną z pewnością nie były problemy organizacyjne – tu chcę podziękować serdecznie za współpracę i pomoc pedagogom, a szczególnie dyrektorom szkół, którzy z dużym zaangażowaniem włączali się w nasze wspólne dzieło. Uznaliśmy po dwunastu latach, że przy organizacji Dnia Dziecka należy przewartościować cele i zmienić model imprezy. Z przedsięwzięcia typowo spartakiadowego, urodził się pomysł rodzinnego pikniku. Ten charakter imprezy zapewnia udział na jednakowych warunkach wszystkich dzieci, ba nawet z rodzicami. Rok 2013 przyniósł nową jakość. W gospodarstwie Państwa Cieślaków w Oborach odbył się czternasty Dzień Dziecka, po raz pierwszy jako piknik rodzinny, gdzie wszyscy, bez wyjątku, uczestniczyć mogli w grach, zabawach konkursach, skorzystać z przejażdżek konnych, czy bawić się na przyrządach jakie są tam dostępne. Tradycyjnie dla uczestników zapewnialiśmy koszulki i poczęstunek, dla biorących udział w konkursach nagrody. 

Usłyszeliśmy wiele pochlebnych opinii, ta zmiana dobrze została odebrana przez dzieci i przez rodziców. Nie twierdzimy, że taka formuła będzie trwać niezmiennie, ale jest ona na dziś optymalnym rozwiązaniem. 

W roku 2016 zmieniliśmy lokalizację imprezy. Szesnaste obchody Dnia Dziecka odbyły się w piknikowej formule, w Gościńcu Radoszyna w Łaziskach, gdzie gospodarzami są Państwo Beata i Wojciech Dziurewiczowie. Właśnie w Łaziskach, w dniu 4 czerwca 2017 roku, odbędzie się też siedemnasty Dzień Dziecka, na który w imieniu organizatorów zapraszamy  dzieci i rodziców.

Na koniec pozwolimy sobie na krótką refleksję. Nie było by tylu edycji imprezy, bez zaangażowania wielu wolontariuszy członków i sympatyków Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, którzy poświęcają swój prywatny czas na rzecz dobra wspólnego. Fakt, że impreza odbywa się nieprzerwanie od 17 lat jest najlepszym dowodem na to, że nie nigdy nie chodziło nam o jednorazową akcję, ale o systematyczne działanie. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnego działania przy tworzeniu tej imprezy w kolejnych latach.

Pragnę także podziękować wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas w tym dziele. Dziękuję sponsorom – firmom BCU MA, AMA Consulting, Ambra, Tamex, Capital Park, Netia, IS BUD, ECM Group, Capital Park, CP MANAGMENT, AMS S.A., Globaldex, Maxima System, Vistula Bank, Bank Spółdzielczy Iłów. Dziękuję członkom i przyjaciołom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej – organizatorom przedsięwzięcia, dziękuję wolontariuszom za pomoc organizacyjną oraz dzieciom i rodzicom za ich aktywny udział.

Program festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka

12.00 Otwarcie imprezy;

12.30 Występ artystów Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie;

13.15 Pokaz gry w piłkę siatkową z udziałem byłego zawodnika kadry narodowej Marcina Nowaka;

14.00 Pokazy sokolnicze;

Dla dzieci organizatorzy zapewniają także zabawy, animacje i konkursy, maga gra planszowa, mega twister, pokazy giga baniek, malowanie buziek, przejażdżki konne oraz okazjonalne koszulki.

Na wszystkich uczestników festynu czeka poczęstunek z grilla. 

Zachęcamy do lektury gazetki okolicznościowej

Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej Andrzej Ciołkowski

Wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Mariusz Ambroziak


Zapraszamy na fanpage imprezy na Facebook-u - www.facebook.com/Dzień-Dziecka-w-Iłowie

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy