Suntago największy w Europie Park Wodny niedaleko Sochaczewa

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Suntago największy w Europie Park Wodny niedaleko Sochaczewa Rekreacja sochaczew

Suntago Największy Park Wodny niedaleko Sochaczewa. Kto nie chce wyjeżdżać do tropikalnych krain będzie mógł w trzydzieści minut dojechać do miejsca, gdzie znajdzie się w otoczeniu palm.  Około trzydziestu kilometrów będzie dzielić mieszkańców Sochaczewa  z największym parkiem wodnym w Europie Środkowo – Wschodniej jakim jest Suntago Park Water World koło Mszczonowa. 

Będzie to największy zadaszony Aquapark w Europie. Inspiracją dla całości projektu były EuropaPark, TropicalIslands, PortAventuraWorld, YasWaterworld  a także Walt Disney World. Zobaczmy co będzie nam oferować? Basen imitujący tropikalną wyspę, strefę SPA, sauny. Dla rządnych wrażeń będą 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 km. Najdłuższa będzie miała 320 metrów.  Na terenie parku posadzonych zostanie 700 palm, które przyjadą z Florydy, Malezji oraz Tajlandii.  Obiekt powstaje na 20 hektarowej działce. Powierzchnia obiektu to 70 tyś mkw. Całość kompleksu będzie podzielona na trzy główne strefy: 

Saunaria – będą to sauny, prywatne gabinety masażu, łaźnie termalne, solaria a także mineralne baseny zdrowotne.  

Relaks – basen o powierzchni 1 tyś. metrów kwadratowych i z otwieranym dachem o powierzchni 20 tyś.  

Wodna dżungla Jamango – strefa 3,2 km zjeżdżalni wodnych. To własnie tu znajdziemy najdłuższą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów.

W Suntago Wodny Świat będzie pięć restauracji oraz cztery bary. Park będzie mógł przyjąć 15 tyś. osób każdego dnia.  „Suntago Wodny Świat będzie wspaniałym miejscem na spędzanie wolnego czasu z całą rodziną we wszystkie dni tygodnia. Nareszcie, Polacy i mieszkańcy sąsiadujących krajów będę mieli najwyższej klasy park wodny w swoim otoczeniu” – powiedział na konferencji prasowej Peter Dudolenski, szef Global City Holdings.  Park wodny jest tylko częścią całości inwestycji.  Park of Poland ma zająć powierzchnię 400 hektarów.  Docelowo w planach są m.in. parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, a nawet apartamentowce i biurowce. Inwestycja tylko w pierwszym etapie stworzy miejsca pracy dla 600 osób a w późniejszym terminie nawet do 1100 pracowników.  Aquapark zacznie działać w połowie 2019.  Otwarcie pierwszego czterogwiazdkowego hotelu na terenie Park of Poland  z 240 pokojami, planowane jest na 2020 rok.  Inwestycja całości Parku Wodnego to koszt 150 mln euro. W roku 2018 zaczynają się prace wykończeniowe. Park będzie czynny siedem dni w tygodniu przez cały rok. 

 


Źródło: facebook.com/Jamango.poland/ , facebook.com/aquaparkmszczonow/ , facebook.com/parkofpoland/, noizz.pl, wyborcza.pl, facebook.com/SuntagoWaterWorld/ /blooloop.com/features/park-of-poland/

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
+1
gwno sie ma w miescie to reklamuje sie tym co jest "niedaleko" :)poza tym ten park to jest niedaleko mszczonowa a nie sochaczewa. niedaleko sochaczewa tez sa termy na slowacji w porownaniu z tropical island... w ten sposob to mozemy sobie niedalekować bez końca :) dzieki temu niedalekowaniu to burminio reklamuje sochaczew chopinem :) na jego miejscu w witacze wpasował bym też łowickie posioki, to tez niedaleko :) (2018-05-23 14:58)
zbigniew15zbigniew15
0
Reklamujecie Park Wodny w Mszczonowie izalew w Żyrardowie. U nas też podobno ma być atrakcja na skalę świadową, to znaczy źródła geotermalne. Tylko nie wiadomo jakie będą efekty. (2018-05-23 17:59)
kacperskyykacperskyy
+1
w przeciwienstwie do zyrka i mszczonowa to w socho nie wiadomo jakie beda efekty - sam sobie odpowiedziales, dlaczego tego nie reklamują :)

poza tym za wszystko zaplacilo państwo a krecił sie przy tym maciej małecki, myslisz ze ktos z tych dziadków leśnych tutaj by to wymyslił a co lepsze to ogarnął całą tą inicjatywę jak oni prostych spraw w miescie nie potrafią załatwić?  (2018-05-24 07:58)
robroyrobroy
+1
jeszcze ta mania nazywania wszystkiego po anglikańsku,francusku,albo w innym niezrozumiałym bełkocie ,czy ja w Polsce mieszkam? suntago? (2018-05-24 10:44)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy