Turniej brydżowy organizowany przez SUTW już za nami

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Turniej brydżowy organizowany przez SUTW już za nami Imprezy cykliczne sochaczew

Turniej brydżowy, którego organizatorem było SUTW w Sochaczewie za nami. Pomysłodawcy imprezy stanęli na wysokości zadania, o czym świadczą liczne podziękowania i gratulacje składane na ich ręce.

Do przygotowanej, do tego typu zawodów, sali klubu "Piast" w Feliksowie, przybyli brydżyści - seniorzy reprezentujacy Błonie, Łowicz, Skierniewice, oraz nasze miasto i jego okolice. Pani Jadwiga Urbaniak, prezes SUTW w Sochaczewie, przywitała przybyłych życząc, przede wszystkim, dobrej zabawy, mile spędzonego czasu i jak najlepszych licytacji. Turniej składał się z 26 rozdań i po ok. 4 godzinach wyłoniono zwycięzców.

Wyniki ogłosił pan Tomasz Kopka, wielki sympatyk brydża, instruktor i zarazem sędzia Polskiego Związku Brydża Sportowego, czuwający nad sprawnym przebiegiem zawodów.

Zwycięzcami zostali Waldemar Seliga i Zdzisław Strzemiński reprezentujący Skierniewice. Drugie miejsce "wylicytowała" para z Sochaczewa, Tadeusz Nawalaniec i Sławomir Moroz. Trzecią lokatą musieli zadowolić się skierniewiczanie, Mirosław Biedrzycki i Marek Wrocławski. Wyróżniono jeszcze dwie pary.

Najstarszą parą turnieju, mającą łącznie 153 lata, zostali panowie, Jan Chłopecki i Tadeusz Wojtyś, a najlepszą parą reprezentującą SUTW w Sochaczewie, okazali się Halina Kobierecka i Waldemar Duda. Serdecznie gratulujemy.

Okazałe puchary, ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew, zwycięzcom i wyróżnionym, wręczyły panie: Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych w UM Sochaczew i Jadwiga Urbaniak, prezes SUTW w Sochaczewie. Pamiątkową statuetkę otrzymał również sędzia zawodów Tomasz Kopka.

Wszyscy otrzymali słodycze przekazane nieodpłatnie przez firmę Mars Polska. Korzystając z przerw między rozdaniami uczestnicy mogli wypić kawę, herbatę, skorzystać ze słodkiego poczęstunku, zawierając przy okazji nowe znajomości.

Druga niedziela stycznia to czas na grę WOŚP. Brydżyści mogli wrzucić symboliczną złotówkę do puszek, które przyniosła młodzież z pobliskiej szkoły w Wymysłowie, kwestujące na ten szczytny cel.

Konto Jurka Owsiaka zasiliły również pieniądze uzyskane z licytacji wysokiej jakości kart i z możliwości zagrania w najbliższym turnieju z Kacprem Kopką, mistrzem świata i Europy juniorów i skorzystać z jego cennych uwag.

Mamy nadzieję że praca włożona w przygotowanie turnieju, jego promocję i samo przeprowadzenie zwiększy zainteresowanie tą grą, a organizatorów zachęci do przeprowadzenia kolejnych.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do ostatecznego sukcesu naszego przedsięwzięcia.


Małgorzata Duda

Opiekun grupy brydżowej przy SUTW w Sochaczewie.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

tadeusz-nawalaniectadeusz-nawalaniec
0
Wspaniały turniej, boska organizacja, przyjemność gry.....! (2019-01-19 08:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy