Udany początek wakacji w Muzeum Kolei Wąskotorowej

/ 19 zdjęć
Zdjęcia i foto: Udany początek wakacji w Muzeum Kolei Wąskotorowej Rekreacja sochaczew
+14

Wszyscy, którzy w minioną sobotę, 22 czerwca br., odwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, mogli rozpocząć wakacje w iście kolejowym klimacie, uczestnicząc w inauguracji "Wakacji z wąskotorówką 2019" organizowanych przez naszą placówkę z myślą o najmłodszych miłośnikach kolejnictwa.

W ramach wydarzenia odbył się specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej. W tym dniu na polanie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach oprócz pikniku z ogniskiem na naszych małych pasażerów czekały miłe niespodzianki. Największą atrakcją okazało się malowanie pociągu marzeń na folii rozciągniętej między drzewami. Dzięki wyobraźni i kreatywności uczestników zabawy powstał wyjątkowy, kolorowy pociąg, który pięknie komponował się z otaczającą zielenią. Równie dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się kolejowe puzzle, memory i kolorowanki. Na najbardziej wytrwałych czekało zadanie sklejenia kartonowych modeli taboru kolejowego. Mali uczestnicy wycieczki mogli w ten sposób bliżej poznać m.in. lokomotywę spalinową Lxd2, czyli taką, która tego dnia prowadziła skład Retro, oraz parowóz Px29, którego dwa ostanie egzemplarze zachowane w Polsce znajdują się w zbiorach sochaczewskiego muzeum.

Piękna, słoneczna pogoda i duża frekwencja sprawiły, że imprezę możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Razem z nami wakacje zainaugurowało 215 pasażerów pociągu Retro. Tego dnia gościliśmy dodatkowo 83 turystów, którzy zwiedzali muzealne wystawy stałe i czasowe oraz skansen. Łączna frekwencja wyniosła zatem 298 osób!

Przy tej okazji przypominamy, że w ramach programu "Wakacji z wąskotorówką 2019" w okresie od 22 czerwca do 31 sierpnia Muzeum Kolei Wąskotorowej przygotowało cykl zajęć edukacyjno-warsztatowych, które przybliżą najmłodszym świat kolejnictwa oraz zainteresują bogatą historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej (oferta do pobrania poniżej).

Serdecznie zapraszamy!

Monika Szymańska
Tomasz Karolak

asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. M. Przygoda-Stelmach

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy