"Wierszotorówka" w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie

/ 18 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Wierszotorówka" w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+13

W ostatnią sobotę, 24 sierpnia br., w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zagościł III Festiwal Noc Poezji i Muzyki "Wierszotorówka". Impreza, zainicjowana i koordynowana przez Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie "Atut", ma na celu zachęcenie, poprzez bezpośrednie obcowanie z poezją i muzyką, do poszukiwania własnej drogi twórczej.

Sobotnie spotkanie z poezją i muzyką, które rozpoczęło się już w pociągu Retro zmierzającym z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej, było następnie kontynuowane podczas pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, by znaleźć swój finał po południu na terenie muzealnego skansenu. Wszystkie wymienione przestrzenie członkowie Stowarzyszenia wykorzystywali zarówno do prezentacji utworów własnych, jak i do – wspólnej z gośćmi muzeum – lektury wybranych nowel polskich wytypowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2019". Były to zatem "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Bruno Schulza (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą"), "Orka" Władysława Reymonta, "Rozdziobią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza i "Sawa" Henryka Rzewuskiego (z cyklu "Pamiątki Soplicy"). Literacka uczta zdawała się nie mieć końca!

Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny być częścią tak ciekawego wydarzenia, należy bowiem podkreślić, że nasza jednostka związana jest z imprezą już od pierwszej edycji w 2017 r. Tym bardziej dumą napełnia nas przyznany w bieżącym roku tytuł "Przyjaciel Wierszotorówki", za który pragniemy wyrazić swą wdzięczność wszystkim członkom Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy za tak owocną wizytę i do zobaczenia za rok!

Tomasz Karolak
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. M. Szymańska, T. Karolak

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy