Władysław Stanisław Reymont (1867-1925) - otwarcie wystawy

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Władysław Stanisław Reymont (1867-1925) - otwarcie wystawy Wystawy, projekty sochaczew

W środę 18 listopada w Centrum Edukacyjno – Turystycznym przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbyło się otwarcie wystawy pt. Władysław Stanisław Reymont (1867-1925). Ekspozycja została zorganizowana w celu uczczenia Roku Reymontowskiego na Mazowszu, a także 170-tej rocznicy otwarcia Drogi Żelaznej Warszawsko–Wiedeńskiej, z którą wybitny pisarz i noblista był związany przez znaczną część swojego życia. Partnerami wystawy jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Muzeum Historii Ruchu Ludowego.


Ekspozycja została uroczyście otwarta przez dyrektora Muzeum Kolejnictwa w Warszawie Cezarego Karpińskiego oraz kierownika Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Radosława Koniecznego. Założenia oraz kolejowy epizod w życiorysie noblisty nakreśliła asystentka muzealna Marta Przygoda–Stelmach. Wystawa prezentuje życie i działalność literacką Władysława Reymonta. Dzięki ekspozycji poznać można mało znane wątki z biografii pisarza, takie jak wędrowny teatr, nieszczęśliwa miłość, czy udział w seansach spirytystycznych.


Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 16.00 w Centrum Edukacyjno – Turystycznym przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie (wejście od ul. Licealnej lub Towarowej).


Serdecznie zapraszamy!


Więcej zdjęć z otwarcia wystawy w naszej galerii!

Foto: M. Kazur

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy