Zakończenie "Wakacji z wąskotorówką 2019" – podsumowanie

/ 18 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zakończenie "Wakacji z wąskotorówką 2019" – podsumowanie Edukacja sochaczew
+13

W sobotę, 31 sierpnia br., w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbyło się oficjalne zakończenie "Wakacji z wąskotorówką 2019", czyli specjalnego, wypełnionego aktywnościami programu, przygotowanego przez naszą placówkę na okres wakacji. Z tej okazji zaprosiliśmy miłośników kolejnictwa i wypoczynku na łonie natury na specjalny przejazd pociągiem Retro prowadzony przez parowóz Px29-1704.

W trakcie sentymentalnej podróży, a szczególnie podczas odpoczynku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, zaproponowaliśmy uczestnikom atrakcje tematyczne, dzięki którym można było miło spędzić czas w kolejowym klimacie. Oprócz pikniku z ogniskiem, największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie farbami na folii swoich kolejowych wspomnień z wakacji. Niemal tak samo oblegane było stoisko, przy którym można było skleić kartonowy model muzealnej lokomotywy spalinowej Lxd2. W ramach przygotowanego kącika zabaw najmłodsi uczestnicy wycieczki korzystali również z kolejowych puzzli, memory oraz kolorowanek. Popularnością cieszyła się także muzealna ścianka do wykonywania selfie.

W przejeździe akcentującym koniec wakacji udział wzięło 240 pasażerów. Dodatkowo tego dnia gościliśmy w muzeum 56 turystów, którzy zwiedzali nasze wystawy oraz skansen. Łączna frekwencja w ostatni dzień wakacji wyniosła zatem aż 296 osób. Wszystkim dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Jednocześnie już teraz zachęcamy do lektury obszernego podsumowania tegorocznych "Wakacji z wąskotorówką", które opublikujemy w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej: mkw.e-Sochaczew.pl.

Łukasz Popowski
Marta Przygoda-Stelmach
asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy