Reklama

Budowa przyłączy kto płaci za przyłącze?

Zakład Wodociągów i Kanalizacji - Sochaczew
04/06/2014 15:00

 

Budowa przyłączy kto płaci za przyłącze?


Zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, obowiązek przyłączenia gospodarstwa domowego do sieci kanalizacji sanitarnej, spoczywa na właścicielu lub zarządcy nieruchomości. Art. 15 ust. 2 Ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrywaniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U z 2006r. nr 123, poz. 858 ze zm.): koszt budowy przyłącza do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego oraz urządzenia pomiarowego obciąża osobę ubiegającą się o przyłączenie nieruchomości do sieci.  Zgodnie § 24 Regulaminu dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków na terenie gminy miasto Sochaczew zatwierdzonego Uchwałą nr LI/445/05 Rady Miejskiej w Sochaczewie z dnia 01.12.2005r. realizację budowy przyłącza do sieci wodociągowej, przyłącza do sieci kanalizacyjnej poza pasem drogi publicznej, budowy studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia pomiarowego, zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci 

 

ZWiK Sochaczew, wychodząc naprzeciw Mieszkańcom miasta proponuje znaczące ulgi dla osób, które zgłoszą chęć podłączenia. Osoby, które wykonają przyłącze oszczędzają około 850 złotych.

 

 

Kto placi za przylacze.pdf

 

 

 

 


 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama