Reklama

W Sochaczewie kładą kolejne spinki geotermalne

Trwają prace związane z budową nowoczesnego systemu geotermalnego w Sochaczewie. Równolegle z powstawaniem zakładu przy Al. 600-lecia trwa układanie rurociągu, które połączą miejskie kotłownie w jeden, spójny układ ciepłowniczy.

Obecnie roboty prowadzone są w rejonie ulicy Pokoju, gdzie montowane są kolejne fragmenty sieci. Rurociąg zostanie doprowadzony do kotłowni przy ulicy Żeromskiego, a docelowo połączy także obiekty przy Al. 600-lecia 25 oraz ulicy Reymonta. Dzięki temu kotłownie będą współpracowały w ramach jednego systemu, co zwiększy jego niezawodność i pozwoli lepiej wykorzystywać odnawialne źródło energii.

Budowa zakładu geotermalnego ma zakończyć się do końca 2026 roku. To jedna z największych inwestycji w miejską infrastrukturę ciepłowniczą ostatnich lat. Jej realizację wspiera Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Polska Geotermia Plus”. Łączne dofinansowanie wynosi 62 mln zł, z czego ponad 33 mln zł stanowi bezzwrotna dotacja, a pozostała kwota to preferencyjna pożyczka.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 15:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości