Sobotnie przedpołudnie było wypełnione pracą dla grupy osób, która wyruszyła na teren miejskiej przestrzeni do wypoczynku. Owoce tej pracy już można dostrzec. Dosłownie, bowiem na obszarze Bulwarów nad Bzurą pojawiły się nowe nasadzenia drzew. A wszystko to w ramach akcji Otwartego Sochaczewa pt. "Obywatelskie sadzenie drzew - odbudujmy drzewostan nad Bzurą" miała swoją pierwszą odsłonę.
Teren miejskich bulwarów po modernizacji przyniósł wiele zmian na tym terenie. Przede wszystkim całkowite usunięcie znajdujących się tam drzew. W wielu miastach, nie tylko w Polsce, mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i chcą, aby tereny wypełniły się zielenią. Nieco większą niż bratki czy inne kolorowe kwiaty. Choć oczywiście te również są pożądane. Każda okazja jest dobra do podejmowania akcji, które przyczyniają się do poprawy warunków w których na co dzień przebywamy. Z pewnością pojawienie się dodatkowej zieleni będzie naszym wspólnym dobrem.
Z okazji Miesiąca Sadzenia Wierzby na Bulwarach przy Bzurze posadzono właśnie te drzewa. Warto sięgnąć do swoich wspomnień w których jako dzieciaki huśtaliśmy się na jej gałęziach. Dzięki grupie osób, która postanowiła zazielenić jeden z terenów wspólnych naszego miasta kolejne pokolenia będą miały szansę na takie wspomnienia. Warto dodać, iż sadzenie drzew to akcja dorosłych, młodzieży i dzieci, a wiadomo czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał.
Foto W.W.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
W końcu mieszkańcy wzięli błędy ratusza we własne ręce. Ciesze się że są takie osoby w moim mieście, którym natura nie jest obojętna. Akcja super. Trzymamy kciuki i prosimy o więcej nasadzeń!
Czy mieszkańcy Sochaczewa to nie wiem. FOR NOTION Radosław Fabiańczyk adres 96-500 Janówek Duranowski, 17B To jest wieś za miastem. Lokalizacja Stowarzyszenie Kultura Działania Janówek Duranowski 17B 96-500 Janówek Duranowski W Janówki Duranowskim nie sadzicie!!!
A zapytali o zgodę właściciela? Pani autorka sama kiedyś pisała że to teren zalewowy i zarząd gospodarki wodnej nie dał zgody na ich sadzenie. Zapomniała już? Coś czuję że za parę dni otwarty Sochaczew weźmie łopaty żeby zabrać te drzewa pod swoje bloki.
a tobie twój wlasciciel dal pozwolenie na pisanie w internecie? teren jest miejski wiec kazdego z mieszkancow, mają prawo na swoim terenie zrobic to, co ratusz powinien za publiczne pieniadze zrobic dawno temu.
Troll Kuba i troll Olo leczcie się panowie na głowy. Chociaż obawiam się, ze za późno. Warto jednak spróbować.
Sami przestępcy z zakładu karnego w Lowiczu sadzili. Dlatego każdy na zasłoniętą twarz :)
Widzę, że foliarstwo się zleciało. Zaraz będzie: "nie ma pandemii" i "ściągnijcie kagańce" :D
Drzewo i Nielubiegłupków poczytajcie. Polecam podpunkt 2 o ustawowym zakazie sadzenia drzew na terenach zalewowych. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-wodne-16913600/art-88-l A państwa z otwartego Sochaczewa zapraszamy jutro z łopatami żeby przesadzili drzewa i nie łamali prawa.
2) sadzenia drzew lub krzewów, z wyjątkiem plantacji wiklinowych na potrzeby regulacji wód oraz roślinności stanowiącej element zabudowy biologicznej dolin rzecznych lub służącej do wzmacniania brzegów, obwałowań lub odsypisk; Zdaje się, że te drzewa/wierzby ujdą kwalifikując się pod ten przepis
Akcja na duży plus. Bardzo dobrze, że sadzili gatunek, który idealnie nadaje się na tereny zalewowe. Za 10-15 lat to będą piękne drzewa.
Kibic, za dwa dni to będą to wykopywali i na swoje ogródki przenosili. Dobrze że podali adres to będzie łatwiej karę przywalić za łamanie prawa wodnego. Wiadomo już kto wpadł na ten genialny pomysł. Dla zainteresowanych: Art. 88l. [Roboty i czynności zakazane na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią. Obowiązek zgłoszenia robót] 1. Na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią zabrania się wykonywania robót oraz czynności utrudniających ochronę przed powodzią lub zwiększających zagrożenie powodziowe, w tym: 1) wykonywania urządzeń wodnych oraz budowy innych obiektów budowlanych, z wyjątkiem dróg rowerowych; 2) sadzenia drzew lub krzewów, z wyjątkiem plantacji wiklinowych na potrzeby regulacji wód oraz roślinności stanowiącej element zabudowy biologicznej dolin rzecznych lub służącej do wzmacniania brzegów, obwałowań lub odsypisk;
Marian, proponuję przedstawić te paragrafy właścicielowi rozległego, nadrzecznego ogrodu po prawej stronie mostu. Od tego zacznij. A potem sprawdź gdzie rosną drzewa o których wspomina niniejszy artykuł a przede wszystkim wyjedź czasami z Sochaczewa i rozejrzyj się wokół.
Czy mieszkańcy Sochaczewa to nie wiem. FOR NOTION Radosław Fabiańczyk adres 96-500 Janówek Duranowski, 17B To jest wieś za miastem. Lokalizacja Stowarzyszenie Kultura Działania Janówek Duranowski 17B 96-500 Janówek Duranowski W Janówki Duranowskim nie sadzicie!!!
96-500 to kod Sochaczewa. Chyba sam nie jesteś sochaczewianinem, jak tego nie wiesz ;)
Kod pocztowy niczego nie przesądza (okoliczne wsie też mogą być 96-500) :) Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan%C3%B3wek_Duranowski Janówek Duranowski – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim, w gminie Sochaczew kod pocztowy 96-500 Fajnie, że całe życie możemy się czegoś nauczyć :)
Przesądza akurat to, że JD jest częścią Sochaczewa.
JD jest wsią pod Sochaczewem z wójtem Mirosławem Orlińskim. Tak będzie chyba jaśniej. Sprawdź na mapie granice miasta. Kody pocztowe nie przesądzają podziału administracyjnego.
Wyczuwam u Pana problem z logicznym myśleniem lub próbę wszczęcia politycznej awantury. W sumie, to nie wiem co gorsze.
To, że Janówek Duranowski jest wsią w gminie wiejskiej Sochaczew jest faktem. Żaden wywód logiczny tego nie zmieni. Czasem trzeba pogodzić się z faktami nawet jeżeli są dla kogoś smutne. Uważam jednak, że o Sochaczewie powinni decydować Sochaczewianie. Mieszkańcy innych miejscowości niech zaczną od porządków u siebie zanim zaczną pouczać innych jak żyć. Pozdrawiam :)
Czy naprawdę jakiekolwiek znaczenie ma to czy mieszka w Sochaczewie czy pod? Mieszkał przez ponad 30 lat i ma chęć cis zrobić dla tego miasta. Myśle, ze to wystarczy. A Ty zamiast pisać bzdury, poszedłbyś zrobić coś pożytecznego.
Zabawne, bo według Pana kryteriów, burmistrz Sochaczewa też nie jest jego mieszkańcem i nie powinien mieć prawa głosu :D
Jak ktoś kocha Sochaczew to się z niego nie wyprowadza na najbliższą wieś pod miasto. Proste! Swoją drogą czy na tej wsi gdzie się ten człowiek wyprowadził to funduszu sołeckiego nie ma na takie działania? Czy tam już w gminie u wójta wszystko na cacy zrobione, że uderza do miasta? Chcesz coś zrobić? Na początek człowieku zajmij się swoim podwórkiem i na nim zrób porządek.
Ewa wreszcie jest coś w czym przyznam Ci rację. Burmistrz powinien zostać Wójtem.
Janówek Duranowski jest między przejazdem kolejowym (przy wierzy ciśnień), a obwodnicą. Rzeczywiście strasznie daleko od Sochaczewa hahahaha. Poza tym, lepsi ludzie robiący coś dla miasta i mieszkający poza nim, niż trolle z samego centrum. Szacunek za drzewa i wkurzanie pisowców.
*wieży (efekt słownika)
He He He ! No i wreszcie napisał tak zwany "Sochaczewianin" ze wsi od wójta jeden co tak na prawdę sądzi o mieszkańcach Sochaczewa! Kocham Sochaczew ale jego mieszkańców to już nie za bardzo!
Ludzie z sochaczewskich wsi, czy "ten miastowy" nas obraża? Może ustawi bramki na granicy miasta?
Jedynymi obrażonymi mogą poczuć się Mieszkańcy Sochaczewa, którzy nie życzą sobie pouczania przez osoby, które "uciekły" z miasta. W drugą stronę raczej nikt się nie wtrąca. Żyjcie i dajcie żyć innym. Na koniec zanim ktoś zadecyduje o cudzej własności (gruncie) niech zapyta oficjalnie właścicieli czyli mieszkańców.
Kuba jest opłacanym trollem i wszyscy to widzą. I jak prawdziw troll na pewno musi mieć ostatnie słowo.
Kto kogo przezywa ten się sam tak nazywa ;) Argumenty się skończyły? Pozdrowienia.
Nareszcie ktoś pomyślał i ogarnął temat. Szkoda tylko, że dopiero za kilka lat będzie można usiąść tam w cieniu.
A tam takiego będzie, Wody Polskie każą usunąć z terenu zalewowego i tyle. Lepiej by ogródek na wsi przekopali, szczypior zasiali, byłby zaraz jak znalazł, a tak...
A dlaczego wszyscy w kapturach i jeszcze z zamazanymi twarzami?
Teren zalewowy znaczy, że nie można tam umieszczać zabudowań, elementów architektury, obiektów które by wofa zniszczyła lub które by blokowały wylewanie. Drzewa do takich nie należą, a wręcz, rozwijając system korzeniowy tworzą barierę i dla wody i ją przecież tech chłoną. Poza tym wierzby to gatunek jak najbardziej lubiący wodę. Więc NO PROBLEM! :)
Jestem z Sochaczewa. Burmistrz miasta nie jest z Sochaczewa. Wyprowadził się z niego. Panie Kubo, proszę poprosić pana burmistrza, by odszedł ze swego stanowiska, bo nie jest stąd. Pozdrawiam pana serdecznie
Ja jestem z Sochaczewa i cieszę się z każdego nowego drzewa w moim mieście. Pan burmistrz nie mieszka w Sochaczewie. Wyprowadził się stąd. Na własne życzenie! Panie Kubo, proszę poprosić go, by odszedł ze swego stanowiska. Będę wdzięczna.
Tak się zastanawiam, jeśli wam płacą za to trollowanie, jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Kijowa robota ale robota. Kasa jest, najwyżej w lustro się nie patrzy kilka dni Ale jeśli robicie to tak sami z siebie. Jak to mówią z potrzeby serca.... to gdzie wy nosicie te serca. Specjaliści od terenów zalewowych, od tego kto jest skąd i na tej podstawie gdzie może działać a gdzie nie, wielcy miastowcy z dziada pradziada. Może tak, zamiast pluć ciągle zza ekranu na każdą inicjatywę, któregoś dnia ruszycie swoje cztery litery i zrobicie cokolwiek pożytecznego dla tego miasta?
...........oni to właśnie z potrzeby. Chorej i patologicznej, ale jednak inaczej nie potrafią.
Świetna akcja. A komentarze pokazują, jak podłym, złośliwym gatunkiem jest Homo sapiens.
Gó...no burza się rozpętała na temat paru posadzonych drzew!!@! A bloki budowane na terenach zalewowych nikomu nie przeszkadzają....? Naprawdę przywykliśmy już tak żyć w tej betonowej pustyni,że kilka drzew przeszkadza. Wcześniej tam rosły drzewa i to nie jedno i nikomu nie wadziły
Gó...no burza się rozpętała na temat paru posadzonych drzew!!@! A bloki budowane na terenach zalewowych nikomu nie przeszkadzają....? Naprawdę przywykliśmy już tak żyć w tej betonowej pustyni,że kilka drzew przeszkadza. Wcześniej tam rosły drzewa i to nie jedno i nikomu nie wadziły
E tam gó...no burza, dwójka trolli związana z lokalnym PiSem próbuje tylko siać ferment. Muszą się jakoś spełniać życiowo i tyle.
WŁAŚNIE O TO CHODZIŁO ARCHITEKTOWI , taki miał PLAN na bulwary !!! A Ci posadzili drzewa... brak słów ... piękna wolna przestrzeń poszła się jeb** :)!
A CO Z WŁAŚCICIELEM DZIAŁKI NAD BZURĄ PRZY TORUŃSKIEJ ????????????????????? NIE MA DOJŚCIA DO RZEKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JESZCZE MAŁO BRAKUJE I WODE OGRODZI !!!
Rozumiem, że architekt bulwarów nie przewidział drzew, skoro jacyś ludzie muszą sami sadzić drzewka.... Swoją drogą ten beton jest obrzydliwy. Za rok czy dwa będzie całkowicie popękany. Zamiast zrobić fajną ścieżkę wśród drzew i zieleni to wylali beton i się idzie jak przez betonowe pole.... Już nawet nie mówiąc, że "wejście" na bulwary przypomina ciemną alejkę, gdzie cię zatłuką.... skręcasz w uliczkę przycmentarną i schodzisz po żużlu otoczony chaszczami.... pięknie, pięknie. Wieś.
Dawid Słyszałeś o czymś takim jak ekologiczne rozwiązania w architekturze ??.Jakoś jak były topole to też tam strach było chodzić...chyba , że byłeś fanem :) Lepiej niech zabiorą beton i na nowo topole , motokrosy i pijaki . Za dwa lata ..moze wam się uda
W końcu mieszkańcy wzięli błędy ratusza we własne ręce. Ciesze się że są takie osoby w moim mieście, którym natura nie jest obojętna. Akcja super. Trzymamy kciuki i prosimy o więcej nasadzeń!
Czy mieszkańcy Sochaczewa to nie wiem. FOR NOTION Radosław Fabiańczyk adres 96-500 Janówek Duranowski, 17B To jest wieś za miastem. Lokalizacja Stowarzyszenie Kultura Działania Janówek Duranowski 17B 96-500 Janówek Duranowski W Janówki Duranowskim nie sadzicie!!!
A zapytali o zgodę właściciela? Pani autorka sama kiedyś pisała że to teren zalewowy i zarząd gospodarki wodnej nie dał zgody na ich sadzenie. Zapomniała już? Coś czuję że za parę dni otwarty Sochaczew weźmie łopaty żeby zabrać te drzewa pod swoje bloki.