Reklama

Dobra wiadomość dla miasta - cegielnia sprzedana

Urząd Miasta w Sochaczewie
14/07/2012 13:48

Przedstawiamy najnowszy wpis z bloga burmistrza Piotra Osieckiego, jaki prowadzi na stronie www.e-sochaczew.pl

Chyba każdy z nas zna to miejsce. Dawna cegielnia na Malesinie, tuż obok Zalewu Boryszewskiego. Kiedyś miejsce tętniące życiem, miejsce, w którym pracowały setki Sochaczewian. Od lat symbol upadku sochaczewskiego przemysłu. Coraz większe chaszcze, coraz bardziej zdewastowane ruiny dawnych zakładów z ogromnym napisem na jednym z murów wejście grozi śmiercią. 


Od czwartku 12.07.2012 (proponuję zapamiętać tę datę) nasze ponad roczne starania o znalezienie dużego inwestora, który zechciałby zainwestować w Sochaczewie zakończyły się sukcesem. Z kilku propozycji, jakie daliśmy prezesowi GT Polska ten wybrał właśnie teren dawnej cegielni. W czwartek w wyniku licytacji komorniczej firma GT Polska dokonała zakupu. Od tego momentu jest gospodarzem terenu dawnej cegielni. 

Dziś, na wyraźną prośbę inwestora, nie mogę zdradzić nic więcej poza tym, że firma ma bardzo ambitne plany co do tego miejsca. Korzyści dla miasta i jego mieszkańców mogą być naprawdę duże. Choćby z tytułu podatków, których likwidator Uniceramiki-Boryszew SA nie płacił. A podatki to jak wiadomo pieniądze na nowe drogi, chodniki, budowę żłobka, czystość, budowę sali gimnastycznej przy SP 4 i wiele innych inwestycji. W przyszłości nowy inwestor to także miejsca pracy dla mieszkańców. 

Ale o tym innym razem. Na razie jeszcze raz proponuję zapamiętać tę datę 12.07.2012 rok. 

Pozdrawiam serdecznie 
Piotr Osiecki 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości