Reklama

Flaga Solidarności na Placu Kościuszki

Urząd Miasta w Sochaczewie
13/12/2012 13:16

Od rana na maszcie na Placu Kościuszki powiewa flaga Solidarności. 

Ratusz i sochaczewski oddział NSZZ Solidarność nie zapominają o wydarzeniach sprzed 31 lat i tragicznej dla Ojczyzny dacie 13 grudnia. Tego dnia, w  1981 roku wprowadzono stan wojenny, do więzień i miejsc odosobnienia trafiły tysiące opozycjonistów, zaczęły się prześladowania, zakazano działalności wolnym związkom zawodowym, wprowadzono godzinę milicyjną. Z dnia na dzień Polska stała się państwem zamkniętym dla świata, ściśle kontrolowanym przez służby mundurowe wierne ówczesnym władzom komunistycznym.

Reklama

Nie można zapominać o tych wydarzeniach, o ludziach walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą, o ofiarach stanu wojennego. 

  Dziś o godz. 15.00 przed tablicą pamiątkową na skwerze NSZZ Solidarność (przed Urzędem Miasta) burmistrz Piotr Osiecki oraz przewodnicząca NSZZ Solidarność Danuta Radzanowska złożą kwiaty, a chwilę później delegacje władz miasta i NSZZ Solidarność przejdą pod kościół św. Wawrzyńca. Na murach świątyni umieszczone są tablice pamiątkowe, w tym jedna poświęcona zamordowanemu przez aparat bezpieczeństwa PRL ks. Jerzemu Popiełuszce. 

Reklama

Ostatnim akcentem będzie zapalenie 56 zniczy pod tablicami upamiętniającymi ofiary stanu wojennego z wystawy "Ofiary Stanu Wojennego", która od początku grudnia jest prezentowana na Placu Kościuszki (do jutra). 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości