W sobotę, w kramnicach miejskich odbyła się wyjątkowa uroczystość. Aż 13 par, które przeżyły razem 50 lat, wychowały dzieci, dochowały się ukochanych wnuków, odebrało z rąk burmistrza Piotra Osieckiego medale przyznane przez Prezydenta B. Komorowskiego. Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie to wyraz wdzięczności za lata pielęgnowania miłości, trwania przy sobie w tych dobrych i złych momentach, wyrozumiałość, cierpliwość dla partnera, małżeńskie poświęcenia.
Piotr Osiecki wręczając medale wyraził nadzieję, że w życiu każdej pary było wiele radosnych chwil, że ich miłość trwa, a na jej owoce swe dzieci i wnuczęta patrzą dziś z dumą. Dziękował jubilatom za lata pracy zawodowej, wychowywanie dzieci w duchu patriotyzmu, szacunku dla innego człowieka.
Medale odebrali:
Halina i Edward Bąbała
Daniela i Jan Jachowicz
Jadwiga i Bolesław Kowalscy
Cecylia i Tadeusz Kmiecik
Alina i Jan Mirkiewicz
Zofia i Czesław Olbrychowscy
Bogumiła i Piotr Ostromęccy
Marianna i Kazimierz Pierzchalscy
Teresa i Bolesław Piaseccy
Lucyna i Hieronim Sołtysiak
Helena i Józef Stypka
Krystyna i Tadeusz Walczak
Rodzina państwa Teresy i Tadeusza Wacławek
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze