Reklama

Milena i jej pomysły

Tygodnik Echo Powiatu
15/05/2007 14:35

Ufna względem ludzi, jednocześnie pozytywnie „zakręcona”. W głowie ma mnóstwo pomysłów. Jest osobą żywiołową, wszędzie jej pełno, nie potrafi siedzieć na miejscu. Absolwentka Gimnazjum Publicznego im. Polskich Olimpijczyków w Zespole Szkół w Kozłowie Biskupim. Milena Winnicka, bo o niej mowa - jest kolejną, prezentowaną na łamach naszej gazety laureatką konkursu samorządowego „Ośmiu Wspaniałych”

To właśnie ona zainicjowała na terenie swojej szkoły imprezę o zasięgu lokalnym, mającą na celu pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Giżycach. Jednocześnie aktywnie uczestniczyła w pracach i działaniach związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem tej imprezy. - Poszłam do pani dyrektor Małgorzaty Miłkowskiej i zaproponowałam, aby w szkole zorganizować imprezę, na którą można by zaprosić dzieci z Domu Dziecka w Giżycach. Pomysł się spodobał. Zebrałam grupę taneczną i zespoły lokalne. Impreza, mimo dużego stresu i zdenerwowania, które mi towarzyszyło, udała się - wspomina Milena
Milena planuje zorganizować jeszcze jedną, podobną imprezę, tym razem trochę większą.
Ponadto Milena aktywnie pomaga i współpracuje z rodziną, w której wychowuje się dziecko niepełnosprawne - jej cioteczna siostra ma porażenie mózgowe. Chętnie ją odwiedza i spędza z nią wolny czas.
Swoją postawą zachęca rówieśników do działań na rzecz innych ludzi.
Jeśli chodzi o wolontariat, z pewnością będzie nadal się udzielać i pomagać innym. Wstąpiła do wolontariatu, który działa przy MOPS-ie w Sochaczewie, bo chce pomagać innym. - Jak się raz spróbuje, nie łatwo potem z tego zrezygnować.
Dlaczego pomaga innym? - Sprawia mi to ogromną radość, zwłaszcza, gdy widzę uśmiechy na twarzach innych. Trudno mi wyrazić uczucia, które mi towarzyszą, gdy mogę komuś pomóc. Są osoby, którym gorzej się żyje ode mnie, a skoro mogę poświęcić im swój czas i pomóc, to czemu nie. To jest piękne uczucie, nie do opisania.
Chciałaby dostać się do technikum i uczyć się w kierunku architektura krajobrazu przy ZSCKP. - Później chciałabym iść do technikum wizażu. A co dalej - zobaczę.
A plany na wakacje? Jak się okazuje, Milena nie będzie leniuchować, tylko zawzięcie pracować i... pomagać innym. Zamierza otworzyć klub dla młodzieży w Kornelinie. Chciałaby, aby było to miejsce, gdzie mogłaby się spotykać młodzież, spędzać wolny czas. Organizowałaby dyskoteki, konkursy itp.
Ponadto Milena lubi spędzać wolny czas z przyjaciółmi, a na brak znajomych nie narzeka.

A. Syperek

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Agrafka. 2009-06-08 20:21:23

    Mam do was mala prosbe.! jak nie wiecie to nie mowcie bo gdyby nie Milena to by nic nie bylo. Bo to ona pierwsza przyszla i to zaczela rozkrecac a my jej tylko pomoglismy.!!;**

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dorek 2007-06-04 20:41:04

    Chcialbym zwrócić uwage,ze "SynkMaster 550s"ma racje!!!poniewaz bylo wiele osób,które sie angarzowaly w ta akcje charytatywna!!Jednak zadna z nich nie zostala wymieniona w wywiadzie!!Sam spedzilem tam wiele godzin i wiem jak bylo naprade!!I to ja bym chcial podziekowac osobą,ktore pomagaly by ta akcja odbyla sie!!Milenie mozemy pogratulowac swietnego pomyslu,ktory mial na celu pomoc naszym mlodszym kolega!!WIELKIE PZDR DLA TYCH KTÓRZY PRZYCZYNILI SIE DO TEGO BY SIE UDALA TA AKCJA!!PODZIEKOWANIE OSOBISTE DLA MILENY ZA POMYSL I WLOZONE SIŁY I SERCE W TA AKCJE!P.S.a propo klubu to ja sie nie wypowiadam!!;p

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SyncMaster 550s 2007-05-30 20:37:36

    Kto napisał ten durny attykuł?! Powiem szczerze to są same bzdety, podczas organizacji koncertu panował olbrzymi haos!Do organizacji przyczyniło się wiele osób i to one powinny być wymienione choć niektórym wcale o rozgłos nie chodzi bo są poprostu skromne(w przeciwieństwie do waszej śmiesznej bohaterki).Wiele osób ciężko trenowało był człowiek który był na kazdej próbie ze swoim sprzentem i sam go rozstawiał i praktycznie to dzięki niemu ten koncert się udał. Jeżeli cała gazeta jest tak kłamliwa jak ten artykuł, to gratuluje wszystkim którzy ją kupują.JA JUŻ WIĘCEJ NIE KUPIE TEGO BRUKOWCA!!! Jeżeli chodzi o club w Kornelinie to jest już on zajęty i udostępniony dla młodzięży! Jest sprowadzany DJ który puszcza profesionalną muzykę dla każdego. Wstęp jest wolny a dyskoteki już odbywają się od roku. A wasza ,,wspaniała"" Milena W. raz już miała club i go straciła, ponieważ: *po jej dyskotece była kupa śmieci(butelek, puszek. papierów) *po drugie panował olbrzymi hałas i awantyry i musiał aż przyjechac sołtys by ogarnąć ten za przeproszeniem BURDEL A więc po co te brednie moim zdaniem szanowana się gazeta a do tej pory zaliczałem do tego grona i ,,Echo Powiatu"" powinna sprawdzić wszystkie informacje i dopiero napisać taki reportaż. Teraz już wiem że owa gazea pisze artykuły, reportaże bez poniższego sprawdzenia. Proponuje żeby stworzyć nowy ranking 8 kłamców i tam przenieść waszą bohaterkę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości