Reklama

Kto będzie wywoził śmieci z Sochaczewa - miasto ogłosiło przetarg

Pod koniec lipca powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie sochaczewskiego samorządu zajmie się zagospodarowaniem odpadów komunalnych na terenie miasta. Umowa ma obowiązywać do 2029 roku.

Kto do września tego roku przez kolejne 36 miesięcy będzie odbierał od mieszkańców Sochaczewa odpady dowiemy się już 23 lipca. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wyłonienie firmy śmieciowej, której zostanie powierzone to zlecenie.
W ramach zadania wykonawca będzie odpowiedzialny za organizację systemu odbioru odpadów, zapewnienie odpowiednich pojemników i worków, a także ich transport oraz przekazanie do właściwego zagospodarowania. 

Systemem odbioru objęte zostaną wszystkie zamieszkałe nieruchomości na terenie miasta. Obecnie przewiduje się obsługę około 300 punktów odbioru w zabudowie wielorodzinnej oraz około 5790 nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej.  

Reklama

Zakres zamówienia obejmuje odbiór różnych frakcji odpadów, w tym papieru, szkła, tworzyw sztucznych, metali, bioodpadów, popiołu, odpadów wielkogabarytowych, odpadów zmieszanych. Pojawią się również pojemniki na tekstylia. Firma będzie także zobowiązana do odbioru choinek. 

Dodajmy, że w ostatnich latach masa odebranych odpadów z terenu Sochaczewa utrzymuje się na poziomie ponad 12 tysięcy ton rocznie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości