Udręka kierowców czekających w długich korkach przy wyjeździe z ul. Gawłowskiej na Płocką powinna niebawem się skończyć. Sygnalizacja świetlna jest już przygotowana do włączenia.
Jak nam powiedział Maciej Czarnecki, kierownik budowy tego skrzyżowania, wszystko jest gotowe do włączenia kolorowych świateł. Wykonano już częściowo oznakowania poziome na jezdni, chociaż akurat w tym miejscu co do podległości ulic nic się nie zmienia. Nadal, tak jak było dotychczas, podporządkowaną jest ulica Gawłowska, a nadrzędną Płocka. Chociaż oczywiście w pewnych ramach, bo ruchem będą kierowały przecież światła sterowane monitoringiem kamer.
Na poniedziałek 5 listopada wyznaczono odbiór techniczny tej sygnalizacji i, jeśli wszystko pójdzie dobrze, Maciej Czarnecki widzi możliwość natychmiastowego jej włączenia. Jednak Małgorzata Dębowska, szefowa Powiatowego Zarządu Dróg, jest ostrożniejsza. Uważa, że należałoby dokończyć całą inwestycję na tym skrzyżowaniu, a więc poczekać do położenia nawierzchni docelowej, na odcinku Gawłowskiej ok. 400 m do ul. Wodnej a także na całej szerokości samego skrzyżowania, czyli odcinku ul. Płockiej. Poza tym ma powstać lewoskręt w Gawłowską i oznaczone światłami przejścia dla pieszych.
Wylewanie nawierzchni wiąże się niestety z zamknięciem na jakiś czas fragmentu ul. Gawłowskiej. Tak było w poprzednią sobotę i niedzielę, gdy wylewano warstwę wstępną. Ulicę czeka jeszcze ścieranie i wylewanie asfaltu. Na ten okres również trzeba będzie ulicę zamknąć, a kierowcy korzystać będą z objazdu. Wykonawca zapowiada, że 2-3 dni powinny wystarczyć, jeśli planów nie pokrzyżuje pogoda.
Więcej w najnowszej "Ziemi".
Sławomir Burzyński
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
światła już są a kiedy obiecany dla Karwowa w wyborach most.
światła już są a kiedy obiecany dla Karwowa w wyborach most.