Gdy 22 maja kierowca samochodu osobowego jadący ulicą 15 Sierpnia zobaczył na jezdni zataczającego się, kompletnie pijanego osobnika, kierując się ludzkim odruchem zatrzymał swój pojazd i wysiadł, aby przeprowadzić go na chodnik. Nie przypuszczał, że kompani „pijanego”, siedzący w pobliskich krzakach, tylko na to czekali. Gdy wziął pijanego pod ręce i szedł z nim na chodnik, oni w tym czasie ograbili mu pojazd z dokumentów i pieniędzy. W trakcie pościgu jeden ze złodziei został zatrzymany i przekazany w ręce policji. Saszetkę z dokumentami i pieniędzmi kierowca odzyskał. Zatrzymany złodziej poddał się dobrowolnemu wykonaniu kary, nie wydając swoich kompanów. Z naszych informacji wynika, że nie była to jedyna taka kradzież. Kierowcy często nie chcieli ich zgłaszać, jeśli nie zginęło nic bardzo wartościowego. Zwracamy się z apelem do kierowców, zwłaszcza tych jeżdżących często ulicą 15 Sierpnia, aby nie zatrzymywali się na widok pijanego i nie starali się mu pomagać. Lepiej fakt wałęsania się „pijaka” po jezdni zgłosić przez telefon komórkowy na policję, niż zostać okradzionym przez szajkę. J.W.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze