Radni Gminy Nowa Sucha podjęli uchwałę zawierającą wniosek o zmianie nazwy stacji kolejowej Leonów na Nowa Sucha. Plan przebudowy wspomnianej stacji jest również doskonałą okazją do zmiany jej nazwy, bo choć nazwa Leonów istnieje od dawna to jednak nie dopełnia procedury PKP PLK, która mówi, że nazwa stacji powinna być taka sama jak nazwa miejscowości, w której się znajduje. Tymczasem, stacja Leonów zlokalizowana jest w miejscowości Nowa Sucha. Zatem, jeśli uchwała z wnioskiem radnych zawierającym nową nazwę stacji i uzasadnieniem wyboru zostaną zaakceptowane przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP PLK, który zajmuje się ustalaniem nazw przystanków - stacja Leonów będzie nosiła nazwę Nowa Sucha.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
a w Anglii fabryka czołgów nazywa się dalej (od 150 lat) "stajnia królewska".
Na spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Kozłowa Biskupiego (prawie dwie kadencje temu) ówczesny kandydat, a obecny Wójt Gminy Nowa Sucha dostał takie pytanie, czy nie należy zmienić nazwy stacji Kornelin na Kozłów Biskupi. Stwierdził, że to nie jest najważniejsza sprawa jaka chce sie zająć po wygranych wyborach, poza tym Kornelin jest bardzo blisko stacji, nazwa Kozłów Biskupi jest dwuczłonowa czyli dłuższa do napisania i wymówienia, Kornelin jest dobrze znana dojeżdzającym a KB nic nie mówi, że to dużo biurokracji aby przekonać PKP, bo to koszty (wymiana oznakowania peronów, wszystkich map sieci kolejowej w wagonach itp, systemu sprzedaży biletów), więc nie warto. Ale promować stolicę gminy to co innego :)
A stacja Kornelin nie jest w Kozłowie Biskupim ?
Zlikwidowano nazwę odimienną od Leona. Ale zostało na tej trasie kilka innych imion: Kornelin, Zosinów, Witanów, Jackowice,
a w Anglii fabryka czołgów nazywa się dalej (od 150 lat) "stajnia królewska".
Na spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Kozłowa Biskupiego (prawie dwie kadencje temu) ówczesny kandydat, a obecny Wójt Gminy Nowa Sucha dostał takie pytanie, czy nie należy zmienić nazwy stacji Kornelin na Kozłów Biskupi. Stwierdził, że to nie jest najważniejsza sprawa jaka chce sie zająć po wygranych wyborach, poza tym Kornelin jest bardzo blisko stacji, nazwa Kozłów Biskupi jest dwuczłonowa czyli dłuższa do napisania i wymówienia, Kornelin jest dobrze znana dojeżdzającym a KB nic nie mówi, że to dużo biurokracji aby przekonać PKP, bo to koszty (wymiana oznakowania peronów, wszystkich map sieci kolejowej w wagonach itp, systemu sprzedaży biletów), więc nie warto. Ale promować stolicę gminy to co innego :)
A stacja Kornelin nie jest w Kozłowie Biskupim ?