Reklama

Orlen Orkan Sochaczew z brązowym medalem mistrzostw Polski. Arka Gdynia pokonana

Orlen Orkan Sochaczew sięgnął po brązowe medale mistrzostw Polski, pokonując Arkę Gdynia 45:29 w pełnym emocji spotkaniu przy kompletnej publiczności. Trener i kapitan zespołu podkreślają znaczenie sukcesu i ducha walki, który napędza drużynę do dalszych zwycięstw.

Orlen Orkan Sochaczew zakończył sezon Ekstraligi Rugby z brązowym medalem mistrzostw Polski. W sobotnim meczu o trzecie miejsce Sochaczewianie pokonali Arkę Gdynia 45:29.

Gospodarze od pierwszych minut narzucili rywalom swoje warunki. Po zaledwie 18 minutach prowadzili już 31:0 i wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Arka nie zamierzała jednak odpuszczać i z czasem zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie Orkan utrzymał bezpieczną przewagę i sięgnął po brązowy medal.

Spotkanie obejrzał komplet publiczności. Przed pierwszym gwizdkiem nie zabrakło oprawy oraz pokazów pirotechnicznych, a kibice przez cały mecz głośno wspierali swoją drużynę.

Reklama

Dla Orkana jest to szósty z rzędu medal mistrzostw Polski.

Po zakończeniu spotkania trener Maciej Brażuk podziękował zawodnikom za cały sezon.

– Po raz kolejny zdobyliśmy brązowy medal, po raz kolejny pokazaliśmy, że drużyna z Sochaczewa jest drużyną, która potrafi budować, potrafi walczyć, potrafi wygrywać mecze, czasem potrafi pogodzić się z porażką, ale po to, żeby tylko wyciągnąć wnioski i iść do przodu – mówił szkoleniowiec.

Trener podkreślał również, że mimo rozczarowania po półfinale drużyna osiągnęła cel.

Reklama

– Dążyliśmy do tego, żeby po raz kolejny zameldować się na podium mistrzostw Polski w rugby.

Głos zabrał także kapitan Orkana Dawid Plichta.

– Cieszmy się, bo nie wiadomo co jutro przyniesie, jesteśmy zdrowi, nasze rodziny są zdrowi. To zajebiście, że dzisiaj wywalczyliśmy ten medal.

Miejsce zdarzenia mapa Sochaczew
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Materiały własne - e-sochaczew.pl Aktualizacja: 22/06/2026 12:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ciekawy 1 - niezalogowany 2026-06-22 13:04:43

    Czy to prawda że klub tonie w długach i podobno orlen wycofuje się z kasy? CZY to prawda że odchodzą zawodnicy i trenerzy bo mają dość bidona? Podczas meczu było widać upolitycznienie tego bidońskiego klubu.a TA SIEROTKA Z MEDALAMI TO.PRAWDZIWY SKANDAL. PRZEDE WSZYSTKIM JEJ WYGLĄD. JAK TO SIĘ UBRAŁO. DLACZEGO POSEŁ ORLIŃSKI BYŁ POMIJANY A TEN MINISTRANT CAŁY CZAS WYMIENIANY. NIECH TERAZ TA BIDULA Z pisu załatwi KASĘ Z ORLENU. Cha. Cha . PYTAŃ JEST WIĘCEJ. CZEKAMY NA NOWY SEZON. OBACZYMY.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości