Orlen Orkan Sochaczew sięgnął po brązowe medale mistrzostw Polski, pokonując Arkę Gdynia 45:29 w pełnym emocji spotkaniu przy kompletnej publiczności. Trener i kapitan zespołu podkreślają znaczenie sukcesu i ducha walki, który napędza drużynę do dalszych zwycięstw.
Orlen Orkan Sochaczew zakończył sezon Ekstraligi Rugby z brązowym medalem mistrzostw Polski. W sobotnim meczu o trzecie miejsce Sochaczewianie pokonali Arkę Gdynia 45:29.
Gospodarze od pierwszych minut narzucili rywalom swoje warunki. Po zaledwie 18 minutach prowadzili już 31:0 i wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Arka nie zamierzała jednak odpuszczać i z czasem zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie Orkan utrzymał bezpieczną przewagę i sięgnął po brązowy medal.
Spotkanie obejrzał komplet publiczności. Przed pierwszym gwizdkiem nie zabrakło oprawy oraz pokazów pirotechnicznych, a kibice przez cały mecz głośno wspierali swoją drużynę.
Dla Orkana jest to szósty z rzędu medal mistrzostw Polski.
Po zakończeniu spotkania trener Maciej Brażuk podziękował zawodnikom za cały sezon.
– Po raz kolejny zdobyliśmy brązowy medal, po raz kolejny pokazaliśmy, że drużyna z Sochaczewa jest drużyną, która potrafi budować, potrafi walczyć, potrafi wygrywać mecze, czasem potrafi pogodzić się z porażką, ale po to, żeby tylko wyciągnąć wnioski i iść do przodu – mówił szkoleniowiec.
Trener podkreślał również, że mimo rozczarowania po półfinale drużyna osiągnęła cel.
– Dążyliśmy do tego, żeby po raz kolejny zameldować się na podium mistrzostw Polski w rugby.
Głos zabrał także kapitan Orkana Dawid Plichta.
– Cieszmy się, bo nie wiadomo co jutro przyniesie, jesteśmy zdrowi, nasze rodziny są zdrowi. To zajebiście, że dzisiaj wywalczyliśmy ten medal.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy to prawda że klub tonie w długach i podobno orlen wycofuje się z kasy? CZY to prawda że odchodzą zawodnicy i trenerzy bo mają dość bidona? Podczas meczu było widać upolitycznienie tego bidońskiego klubu.a TA SIEROTKA Z MEDALAMI TO.PRAWDZIWY SKANDAL. PRZEDE WSZYSTKIM JEJ WYGLĄD. JAK TO SIĘ UBRAŁO. DLACZEGO POSEŁ ORLIŃSKI BYŁ POMIJANY A TEN MINISTRANT CAŁY CZAS WYMIENIANY. NIECH TERAZ TA BIDULA Z pisu załatwi KASĘ Z ORLENU. Cha. Cha . PYTAŃ JEST WIĘCEJ. CZEKAMY NA NOWY SEZON. OBACZYMY.
Czy to prawda że klub tonie w długach i podobno orlen wycofuje się z kasy? CZY to prawda że odchodzą zawodnicy i trenerzy bo mają dość bidona? Podczas meczu było widać upolitycznienie tego bidońskiego klubu.a TA SIEROTKA Z MEDALAMI TO.PRAWDZIWY SKANDAL. PRZEDE WSZYSTKIM JEJ WYGLĄD. JAK TO SIĘ UBRAŁO. DLACZEGO POSEŁ ORLIŃSKI BYŁ POMIJANY A TEN MINISTRANT CAŁY CZAS WYMIENIANY. NIECH TERAZ TA BIDULA Z pisu załatwi KASĘ Z ORLENU. Cha. Cha . PYTAŃ JEST WIĘCEJ. CZEKAMY NA NOWY SEZON. OBACZYMY.