Reklama

Parking przy dworcu PKP potwierdzony!

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
24/07/2012 10:32

 

Mamy już pewność. W przyszłym roku w okolicach dworca powstanie parking dla 100 samochodów. Władze miasta otrzymały od marszałka województwa mazowieckiego potwierdzenie decyzji zarządu o wspólnej budowie obiektu.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o decyzji zarządu Mazowsza, ale były to informacje niepotwierdzone oficjalnie. Jak się dowiedzieliśmy na początku ubiegłego tygodnia do Urzędu Miasta wpłynęło oficjalne pismo sygnowane przez Adama Struzika potwierdzające nasze informacje. Także do naszej redakcji dotarło oficjalne stanowisko zarządu województwa.

Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, połowę kosztów pokryje miasto, drugą połowę województwo. Realizacją inwestycji zajmie się ratusz, który w najbliższym czasie ogłosi przetarg na projekt parkingu.

- Dopiero, kiedy powstanie kosztorys, będziemy mogli określić wartość inwestycji. Z mojej wiedzy wynika, że może to być około miliona złotych mówi wiceburmistrz Stanisław Wachowski, który w urzędzie miejskim zajmuje się tym tematem. Ten rok upłynie nam na kompletowaniu dokumentacji i niezbędnych uzgodnieniach z PKP, Kolejami Mazowieckimi i urzędem marszałkowskim. Procedury takie trwają zazwyczaj od sześciu do ośmiu miesięcy. Na wiosnę przyszłego roku powinna ruszyć budowa. Nie jest to skomplikowana inwestycja, a więc sama realizacja parkingu to kwestia kilku miesięcy dodaje wiceburmistrz.

Reklama

Parking powstanie przy ulicy Sienkiewicza, przed przejazdem kolejowym. Jego dokładna lokalizacja nie została jeszcze określona, bo wymaga to uzgodnień z właścicielem terenu, czyli PKP. Na pewno obejmie fragment, na którym stoi wieża ciśnień. Prace, które trzeba będzie wykonać, to, jak twierdzi wiceburmistrz Wachowski, rozebranie odcinka torów biegnących przez ten teren do ul. Towarowej, odwodnienie, wyłożenie parkingu kostką, ogrodzenie i oświetlenie. Wybudowany zostanie również chodnik łączący parking z terenem dworca, tak, aby po zostawieniu samochodu, kierowcy mogli się bezpośrednio z niego dostać na perony.

- Wieża ciśnień też ma szansę spełnić ciekawą rolę. Może znajdzie się osoba lub firma, która zaadaptuje obiekt na bar szybkiej obsługi, czy małą kawiarenkę. Ożywiłoby to parking i ten rejon miasta planuje Stanisław Wachowski.

Reklama

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Jolanta Sosnowska

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    margot45 2012-07-25 14:56:17

    Ciekawe, czy ten debil, który non stop parkuje na samym przejsciu dla pieszych, się wtedy przeniesie na parking?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości