Reklama

Parkowanie na Victorii

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
24/10/2012 10:32

 

Na osiedlu Victoria zachodzą duże zmiany. Władze spółdzielni przeprowadziły  kolejne prace modernizacyjne. Wśród nich najważniejsze jest to, że praktycznie od podstaw, zostanie wybudowanych około 20 miejsc parkingowych.

 

Trend budowy miejsc postojowych widoczny jest w całym Sochaczewie. Niedawno zakończył się pierwszy etap budowy kopert przy ul. 1 Maja. Parkingi modernizowane są także na mniejszą skalę. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, inwestycję taką przeprowadzają władze Spółdzielni Mieszkaniowej Victoria.

Reklama

- Miejsca parkingowe budujemy sukcesywnie już od kilku lat. Powstały one m.in.. obok  boiska do koszykówki przy al. 600-lecia. Każdy, kto tamtędy przejeżdża, widzi, że cieszą się one pełnym obłożeniem - mówi przewodniczący rady nadzorczej SM Victoria Andrzej Wach. - W przypadku tegorocznej inwestycji właściwie nie można mówić o budowie nowych, ale o modernizacji istniejących miejsc parkingowych. Do tej pory były one nieutwardzone.

 

Dwa i więcej

Władze spółdzielni podkreślają, że na ich osiedlu cały czas przybywa samochodów. W wielu domach są dwa, a nawet więcej. Na osiedlu powoli zaczyna brakować miejsc, na których powstać mogłyby kolejne koperty. Pod parking zaadoptowany został jeden z trawników. Mieszkańcy po prostu zaczęli tam zostawiać samochody i mało kto pamięta, że był to teren zielony. Teraz ostatecznie został on pokryty kostką brukową.

Reklama

- Stawiamy na rozwiązania trwałe i solidne - powiedział nam prezes spółdzielni Jan Matusiak. - Niektórzy mogliby powiedzieć, że przecież wystarczyłoby wysypać tam warstwę żwiru. Co z tego, że na rok lub dwa załatwiłoby to sprawę. Potem, wraz z kolejnymi opadami deszczu czy śniegu, parkingi ulegałyby niszczeniu. Naszym zdaniem to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Victoria jest znana z dbałości o swoje finanse. Z zasady spółdzielnia nie korzysta z kredytów. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych. Koszt tegorocznych prac to około 80 tys. zł.

Reklama

- Prowadzone były w obrębie ul. Konstytucji 3 Maja. Koperty powstały  przy blokach nr 7 i 9. Oprócz tego odmalowaliśmy ciąg garaży - mówi Jan Matusiak.

 

Poza sezonem

Wybór terminu przeprowadzenia robót jest nieprzypadkowy. Spółdzielnia celowo zawarła umowę z wykonawcą na realizację prac pod koniec sezonu budowlanego.

- Teraz ich koszt jest znacznie niższy niż w np. w lipcu, a więc w szczycie sezonu. Jednocześnie, o tej porze roku pogoda kształtuje się tak, że nie ma to wpływu na tempo czy jakość robót - wyjaśnia Andrzej Wach. - Warto tu podkreślić, że inwestycja nie była uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ budowlańcy pracują w godzinach,  gdy większość z nich jest w pracy. Także same parkingi budujemy w ten sposób, by zminimalizować uciążliwość dla  lokatorów. Powstają one nie pod oknami, a przy ślepych ścianach szczytowych bloków.

Reklama

Dalsze plany spółdzielni dotyczą wymiany dachów. Mają one około 20 lat i przydałby im się kapitalny remont.

- Od czasu ich budowy materiały poszyć dachowych przeżyły prawdziwy skok cywilizacyjny. Są trwalsze i lepiej izolują. Nie ma na co czekać, kiedy tylko uzbieramy odpowiednią sumę pieniędzy, przedsięwzięcie ruszy - mówi Jan Matusiak.

Więcej o planach spółdzielni w najnowszej "Ziemi".

Agnieszka Poryszewska

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości