Reklama

Piesi i rowerzyści pod nadzorem sochaczewskiej policji

16/05/2022 09:49

W ubiegłym tygodniu sochaczewska policja prowadziła wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

 

Sochaczew - parkowanie na ścieżkach i nieustępowanie pierwszeństwa pieszym

 

Sochaczewscy policjanci kolejny raz prowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Na najbardziej niebezpiecznych odcinkach ulic w  miniony czwartek funkcjonariusze szczególnie uważnie sprawdzali, czy nie są popełniane wykroczenia. W czasie działań ujawniono szereg niezgodnych z prawem zachowań kierowców. Były wśród nich nieustępowanie pierwszeństwa osobom przechodzącym po pasach, przekraczanie prędkości w tych miejscach, interweniowano też wobec osób, które parkowały samochody na ścieżkach rowerowych. Policjanci zwracali też uwagę na rowerzystów, którzy nie zsiadając ze swoich pojazdów przejeżdżali przez przejścia przeznaczone dla pieszych. Wśród ujawnionych niebezpiecznych zachowań znalazły się też: przechodzenie przez ulicę w miejscach do tego nieprzeznaczonych, prowadzenie pojazdów bez uprawnień, wyprzedzanie na przejściach.

Reklama

Takie działania mają na celu przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa osób, które w ruchu drogowych w razie wypadków mają najmniejsze szanse. Policjanci apelują o przestrzegania przepisów i ostrożność do wszystkich uczestników ruchu. 

Gvarant BHP

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bolo - niezalogowany 2022-05-16 10:56:37

    Niech prześwietla wszystkie BMW,które mają gdzieś przepisy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Walery - niezalogowany 2022-05-16 11:21:58

    Bolo...a Wolgi I Moskwicze...zatrzymywac czy nie zatrzymywac...jakie jest twoje zdanie na ten temat. ??rte at

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wanda - niezalogowany 2022-05-16 11:51:18

    Ja proponuję wziąść się za młodych rowerzystów pędzących,podskakujących na rowerach po chodnikach,nawet jeśli obok jest ścieżka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama