W ubiegłym tygodniu sochaczewska policja prowadziła wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.
Sochaczewscy policjanci kolejny raz prowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Na najbardziej niebezpiecznych odcinkach ulic w miniony czwartek funkcjonariusze szczególnie uważnie sprawdzali, czy nie są popełniane wykroczenia. W czasie działań ujawniono szereg niezgodnych z prawem zachowań kierowców. Były wśród nich nieustępowanie pierwszeństwa osobom przechodzącym po pasach, przekraczanie prędkości w tych miejscach, interweniowano też wobec osób, które parkowały samochody na ścieżkach rowerowych. Policjanci zwracali też uwagę na rowerzystów, którzy nie zsiadając ze swoich pojazdów przejeżdżali przez przejścia przeznaczone dla pieszych. Wśród ujawnionych niebezpiecznych zachowań znalazły się też: przechodzenie przez ulicę w miejscach do tego nieprzeznaczonych, prowadzenie pojazdów bez uprawnień, wyprzedzanie na przejściach.
Takie działania mają na celu przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa osób, które w ruchu drogowych w razie wypadków mają najmniejsze szanse. Policjanci apelują o przestrzegania przepisów i ostrożność do wszystkich uczestników ruchu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Niech prześwietla wszystkie BMW,które mają gdzieś przepisy
Bolo...a Wolgi I Moskwicze...zatrzymywac czy nie zatrzymywac...jakie jest twoje zdanie na ten temat. ??rte at
Ja proponuję wziąść się za młodych rowerzystów pędzących,podskakujących na rowerach po chodnikach,nawet jeśli obok jest ścieżka.
I bardzo dobrze niech w koncu sie wezma za tych debili co idzie nagle skreci i prosto pod samochod wejdzie bez zadnego ogladania sie ....juz ile razy mialem taką sytuacje..raz przez takiego ***a ktory wszedl mi pod auto w ostatniej chwili bo nagle sobie przypomnial ze do Biedry ma isć a jechalem niecale 50 km/h i cale szczescie to zeby go przepuscic to z tylu w *** wjechaloby mi auto...
A ile razy była taka sytuacja. Baba pisze smsa i wyjeżdża z uliczki i nie widzi rowerzysty. Wyjeżdżający z posesji gazują ile wlezie,taka sytuację jak Twoje są jednostkowe. Nawet jakbyś potrącił to poszkodowany będzie rowerzysta A ja miałam taką sytuacją ,że jak stałam w centrum na pasach ,już miałam przechodzić,to auto jeszcze bardziej przyspieszyło,dobrze ,że nie weszłam bo moze bym już nie żyła.
do Walerego - ale ty zadajesz trudne pytania - jest wojna, jako wielcy przyjaciele ukrainy, w pierwszej kolejności powinniśmy walczyć z Rosjanami i zatrzymywać samochody tej produkcji. Problem zaczyna się w chwili zmiany nazwy tych samochodów np. Wołga zmiana na Wisła itp. W Ustce, w jednym z najlepszych hoteli zmieniono nazwę pierogów ruskich na kresowe i po problemie hahahahahah
moze niech piesi przestana wtargac na ulice . wypadaloby najpierw zasygnalizowac ze chce sie przejsc, czyli zatrzymac sie przed pasami a nie wchodzic wprost pod nadjezdzajacy pojazd .samochod to nie furmanka w miejscu nie stanie. co do rowerzystow nie wspomne wszedzie sciezki rowerowe a jedne z drugim jak nie chodnikiem to ulica jedzie.....
Niech prześwietla wszystkie BMW,które mają gdzieś przepisy
Bolo...a Wolgi I Moskwicze...zatrzymywac czy nie zatrzymywac...jakie jest twoje zdanie na ten temat. ??rte at
Ja proponuję wziąść się za młodych rowerzystów pędzących,podskakujących na rowerach po chodnikach,nawet jeśli obok jest ścieżka.