Apele i prośby w tym przypadku nie przynoszą niemal żadnego efektu. Kierowcy wyjeżdżający z bramy targowiska miejskiego, by skrócić sobie drogę nagminnie łamią przepisy przekraczają linię ciągłą, stają na oznaczonym pasami miejscu wydzielonym z ruchu kołowego.
A znaki na jezdni są jednoznaczne. Wyjeżdżający z targowiska mogą skręcić wyłącznie w prawo, bo w przeciwnym razie blokują ruch samochodów nadjeżdżających od strony skrzyżowania Pokoju/600 Lecia, blokują też możliwość wjazdu na rynek oczekującym na wydzielonym do tego celu pasie. Jeśli chcą z targowiska jechać w kierunku osiedla Victoria czy dalej do Chodakowa, muszą skręcić w prawo, dalej ul. Senatorską, Żeromskiego i Pokoju dotrzeć do Alei 600 Lecia. Ale jak widać, dla niektórych nadłożenie 200 metrów to poważny problem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze