Reklama

Pompki i podciąganie we trzech

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
27/08/2014 13:48

O ich sportowych sukcesach wie jak na razie niewiele osób w naszym mieście. Może dlatego, że uprawiają dyscypliny sportu jeszcze mało popularne, chociaż znane wszystkim. Dlaczego tak jest? Ćwiczenia, które wykonują, są jednym z elementów przygotowania siłowego w niemal każdej dyscyplinie i jako takie traktowane są po macoszemu.

Jest ich trzech dwóch Michałów i Łukasz. Spotkali się w zeszłym roku i postanowili razem ćwiczyć i uczestniczyć w zawodach. Tak powstał nieformalny team Pull and Push Team Sochaczew. Założycielem grupy jest Łukasz Pawłowski, który już w 2011 roku wziął udział w Mistrzostwach Polski w podciąganiu. Działał sam. Michała Główkę spotkał na mieście, a Michała Kasprzaka znał z pracy.

Reklama

Wiedziałem, że czują oni sport i wiedziałem, że ich namówię powiedział Łukasz. Rozmowy nie trwały długo. Koledzy szybko podchwycili temat i już w 2013 roku rozpoczęli pierwsze wyjazdy na zawody. Najbardziej utytułowany z nich jest Michał Główka, który specjalizuje się w pompkach. Ma on w swoim dorobku złote medale z Mistrzostw Polski (2014, Międzyzdroje) oraz Ogólnopolskich Zawodów w Radzyniu (2013). Zajął też drugie miejsce w światowym internetowym Challangeu Bar-barians. Współzawodniczył w nim między innymi z Amerykanami, Turkami i Rosjanami.

W latach poprzedzających pompowanie specjalizował się w marszach na 100 kilometrów. Jako pierwszy obszedł bez odpoczynku Kampinoski Park Narodowy. 150 km pokonał w 30 godzin. Uczestniczył także w Maratonie Pływackim w Narwiańskim Parku Narodowym. Trzeba było przepłynąć 8 km trzy z prądem i pięć pod prąd. Jak sam wspomina, był jedynym uczestnikiem, nikt inny nie podjął się tego zadania.

Reklama

Łukasz Pawłowski specjalizuje się w podciąganiu i też ma na swoim koncie sporo sukcesów. Był drugi w Pucharze Polski (Słupsk), trzeci w ogólnopolskich zawodach w podciąganiu z obciążeniem (kamizelka obciążeniowa waży 20 kg), czwarty w Mistrzostwach Polski (2013). W tegorocznych był piąty. Jak na razie najmniej osiągnięć ma Michał Kasprzak, który także się podciąga. Był siódmy w podciąganiu z obciążeniem oraz dziesiąty w Mistrzostwach Polski (2014). Jak sam przyznaje, jest najmniej systematyczny z tego grona.

Więcej na ziemia-sochaczewska.pl

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości