W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe na ul. Gawłowskiej. Już w listopadzie rejon tej drogi ma zmienić się nie do poznania. Oprócz nowej nawierzchni przebudowane zostanie jej skrzyżowanie z ulicą Płocką, a także skrzyżowanie ulic Płockiej i Łowickiej.
Inwestycja podzielona jest między miasto, powiat, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Jako pierwszy prace rozpoczął wykonawca wyłoniony przez starostwo powiatowe. W poniedziałek 27 sierpnia firma Gramer przystąpiła do robót drogowych na ul. Gawłowskiej. Firma rozpoczęła prace od wymiany chodnika i krawężników. Roboty będą realizowane na odcinku prawie 650 m. Ich zakres obejmie także nową nawierzchnię asfaltową, oznakowanie pionowe i poziome.
Dla wszystkich uczestników ruchu drogowego najważniejsze będzie jednak przebudowanie dwóch skrzyżowań: u zbiegu ulic Płockiej i Gawłowskiej, oraz Płockiej i Łowickiej. Przebudową ostatniego ze skrzyżowań zajmie się miasto. Po zakończeniu prac to ulica Płocka stanie się drogą z pierwszeństwem, a nie jak dotychczas Łowicka.
- Rozstrzygnięto już przetarg na to zadanie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Podkowa. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą. W najbliższym czasie przystąpi on do realizacji inwestycji - powiedziała nam naczelnik wydziału inwestycji i modernizacji Urszula Cielniak. - Przedstawiciele Podkowy przejęli już teren budowy. Ta sama firma będzie podwykonawcą przy przebudowie skrzyżowania Płockiej i Gawłowskiej. Najprawdopodobniej będzie chciała zsynchronizować obydwa zadania.
Więcej w najnowszym numerze.
Agnieszka Poryszewska
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze