13 czerwca 2021 r. w Jasieńcu po raz pierwszy odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Rybno.
Z chwilą ogłoszenia informacji o zawodach, mieszkańcy chętnie wyrażali swoje uczestnictwo w zawodach, o czym może świadczyć liczny udział mieszkańców w wędkarskiej rywalizacji. Od
godziny 15.00 wędkarze, po wylosowaniu stanowisk, do godziny 18.00 łowili ryby, bowiem zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: na łączną wagę złowionych ryb oraz na najdłuższą złowioną rybę. W kategorii wagowej zwyciężył Mariusz Szewczyk, łowiąc ryby o łącznej wadze 3 kg 600 g, drugie miejsce zajął Radosław Pajdak łowiąc ryby o wadze 3 kg 220 g, trzecie miejsce należało do Michała Gajewskego, który złowił ryby o łącznej wadze 3 kg.
Najdłuższa ryba, o długości 40 cm, również została złowiona przez Mariusza Szewczyka. Po wręczeniu pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dla zwycięzców, których fundatorem był sponsor wydarzenia Sklep Wędkarski Orata z Sochaczewa, na wszystkich zebranych czekał grill.
- Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, mieszkańcom, którzy przybyli obserwować wędkarską rywalizację, Panu Dariuszowi Felczakowi - właścicielowi stawów rybnych, wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia - pracownikom Urzędu Gminy Rybno, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej z OP w Rybnie, UKS Feniks, Gminnej Bibliotece Publicznej, strażakom z gminnych OSP oraz wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację zawodów wędkarskich. Mam nadzieję, że zawody wędkarskie wpiszą się na stałe do kalendarza wydarzeń w naszej gminie – mówi wójt Gminy Rybno Damian Jaworski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A Pan Wójt złowił jakąś rybcie ?
Sumy ;-)
A Pan Wójt złowił jakąś rybcie ?
Sumy ;-)