Seniorzy i rodziny wielodzietne otrzymają wkrótce szansę obniżenia - aż o połowę - stawek opłat za śmieci. Burmistrz wystąpi do radnych z wnioskiem, aby osoby powyżej 75 roku życia, a jest ich w mieście ok. 3000, a także rodziny wychowujące co najmniej troje dzieci płaciły za 1m3 odpadków tylko 3 zł, zamiast 6 zł.
W projekcie uchwały Rady Miejskiej, która niebawem trafi pod obrady, znajdzie się propozycja, by 50% ulga w opłatach objęła seniorów oraz posiadaczy Sochaczewskiej Karty Rodziny adresowanej do rodzin z minimum trojgiem dzieci. Stawka 3 zł/m3 obowiązywałaby tylko w przypadku, gdy senior lub posiadacz Karty zadeklaruje segregowanie śmieci.
Więcej na ten temat na blogu burmistrza P. Osieckiego pod adresem: http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,nie-bedzie-podwyzek-cen-wody-beda-ulgi-w-oplacie-smieciowej,34608.html
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze