1 lipca czeka nas rewolucja na rynku śmieciowym. Tego dnia wszystkie odpadki wytwarzane przez mieszkańców w ich domach staną się własnością miasta, a za ich odbiór, transport i utylizację pełną odpowiedzialność przejmie samorząd. W nowym systemie płacić mają wszyscy i równo. Rodziny segregujące odpadki skorzystają z 50% obniżki opłat, co w skali roku może dać nawet kilkaset złotych oszczędności.
Rewolucja śmieciowa to także nowe obowiązki, jakie spadną na właścicieli prywatnych domów, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, zarządców mieszkań zakładowych. Musimy zmienić gruntownie system odbioru odpadów, a zmusza nas do tego ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która nakłada na miasto obowiązek zorganizowania odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Nowy system ma sprawić, że nikomu nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci do lasu, czy na skarpę nad Bzurą.
Niezbędne informacje na temat rewolucji śmieciowej znajdą Państwo na miejskim portalu internetowym www.Sochaczew.pl, w specjalnej składce ŚMIECI PO NOWEMU. Od dziś działa także specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 46 862-24-56 udzielamy wszelkich informacji na temat nowego systemu gospodarowania odpadami.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze