11 maja jest Dniem bez Śmiecenia, przynajmniej oficjalnie. Jak jest w praktyce - wszyscy wiemy, wystarczy wychylić głowę za okno, że o przejściu chodnikiem nie wspomnę. Pety, butelki, puszki, opakowania - wszędzie jest ich pełno, choć trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat sytuacja znacząco się poprawiła. Kiedyś rzucenie niedopałka tam, gdzie się stało, było standardem, obecnie jest - przynajmniej na ulicy - rzadkością. Niemniej nadal się zdarza, a najbardziej denerwujące - przynajmniej dla mnie - jest "petowanie" na chodniku czy w parku wtedy, gdy kilka metrów dalej stoi kosz.
Zdarza mi się fotografować odpadki porzucane w dziwnych miejscach. Nie mówię tu o bezmyślności bezgranicznej, która polega na wywożeniu śmieci do lasu czy na łąki, ale o pozostawianiu pojedynczych butelek czy puszek w miejscach - delikatnie mówiąc - absolutnie do tego nieprzeznaczonych. Notorycznie widzę puste "małpki" w rogach klatek schodowych, wepchnięte w otwory w słupach energetycznych, postawione za sklepem, wciśnięte w słupki, porzucone pod ławkami w parkach, wdeptane gdzieś w trawnik. "Pomysłowość" śmieciarzy nie zna granic - w galerii kilka najciekawszych zdjęć z ostatnich miesięcy. A gdzie Wy znaleźliście śmieci w dziwnych miejscach? Czy zdarza i Wam czasem się zapomnieć? Jak (i czy w ogóle) reagujecie, kiedy widzicie, że ktoś śmieci gdzie popadnie?
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Część, widziałem pięknie posprzątany zalew, a zwały śmieci czekają na wywóz...wiatr, zwierzęta i inne czynniki powodują że śmieci są znów rozrzucone...czy to takie trudne dla władz miasta lub gminy by zabrać te śmieci????
KIEDY SŁYSZĘ O KULTURZE NA WSCHODZIE....TO ODRUCHOWO SIĘGAM PO PISTOLET I ODBEZPIECZAM GO...takie słowa bardzo często można jeszcze dziś usluyszec na...ZACHODZIE.Sochaczew był pod zaborem rosyjskim....i to pozostało do dziś.Ruskich niet i kultury niet!!
Sprawa śmieci w Sochaczewie to masakra. Kiedy powróci zbiórka gabarytów z miasta? Nie każdy ma czym i siłę targać do Trojanowa.
Może miasto niech zainwestuje w kosze na śmieci ?
eeeeeeee tam, lepsze są ławeczki, można usiąść, cosik wypić, przy ławeczkach "ukochane dziateczki" rozrzucą papierki, butelki - niech miasto sprząta - Sochaczew miasto - uczciwych, kulturalnych mieszkańców - nieprawdaż Sochaczewianin - hahahahahahahahah
i myslisz ze kosze na smieci pomogą na idiotów którzy mimo iż ma kosz to wywala gdzie popadnie?
do Walerego = czy wschód to tylko Rosja. Wg mnie nie, tam są inne piękne kulturalne kraje - np. ukraina, której mieszkańcy przebywający w Polsce - zachowują się tak, jakby to oni tutaj decydowali o losach tego kraju
WSCHODNIA FLANKA....od rzeki Wisły to wszystko z prawej strony...nosi taka nazwę.
Miasto mam na myśli ratusz w ogóle nie dba o infrastrukturę i o rozwój tego miasta patrząc tylko na komunikację miejską, brak gazu, ścieżek rowerowych, ulice poza centrum miastem (dziury). W dzielnicach ościennych nie robione jest nic. Dzięki inwestycji miasta w infrastrukturę podwyższa się poziom intelektualny mieszkańców. Ale jaka władza tacy i mieszkańcy. Nie da się zamknąć ludziom buzi niezagospodarowanym bulwarami, amfiteatrem czy sztucznymi ruinami. Nie od tego zależy dobre i wygodne życie mieszkańców.
Śmieci powinny być za darmo lub za jakieś grosze to było by czysto.A skoro płacimy krocie to każdy mysli,:skoro płacę to niech wiem za co.A oni by chcieli zeby płacić i nic nie oddawac.Tak to do niczego nie dojdziemy
Część, widziałem pięknie posprzątany zalew, a zwały śmieci czekają na wywóz...wiatr, zwierzęta i inne czynniki powodują że śmieci są znów rozrzucone...czy to takie trudne dla władz miasta lub gminy by zabrać te śmieci????
KIEDY SŁYSZĘ O KULTURZE NA WSCHODZIE....TO ODRUCHOWO SIĘGAM PO PISTOLET I ODBEZPIECZAM GO...takie słowa bardzo często można jeszcze dziś usluyszec na...ZACHODZIE.Sochaczew był pod zaborem rosyjskim....i to pozostało do dziś.Ruskich niet i kultury niet!!
Sprawa śmieci w Sochaczewie to masakra. Kiedy powróci zbiórka gabarytów z miasta? Nie każdy ma czym i siłę targać do Trojanowa.