Reklama

Śmieci w Sochaczewie - pomysłowość nie zna granic...

11/05/2022 19:33

11 maja jest Dniem bez Śmiecenia, przynajmniej oficjalnie. Jak jest w praktyce - wszyscy wiemy, wystarczy wychylić głowę za okno, że o przejściu chodnikiem nie wspomnę. Pety, butelki, puszki, opakowania - wszędzie jest ich pełno, choć trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat sytuacja znacząco się poprawiła. Kiedyś rzucenie niedopałka tam, gdzie się stało, było standardem, obecnie jest - przynajmniej na ulicy - rzadkością. Niemniej nadal się zdarza, a najbardziej denerwujące - przynajmniej dla mnie - jest "petowanie" na chodniku czy w parku wtedy, gdy kilka metrów dalej stoi kosz. 

Zdarza mi się fotografować odpadki porzucane w dziwnych miejscach. Nie mówię tu o bezmyślności bezgranicznej, która polega na wywożeniu śmieci do lasu czy na łąki, ale o pozostawianiu pojedynczych butelek czy puszek w miejscach - delikatnie mówiąc - absolutnie do tego nieprzeznaczonych. Notorycznie widzę puste "małpki" w rogach klatek schodowych, wepchnięte w otwory w słupach energetycznych, postawione za sklepem, wciśnięte w słupki, porzucone pod ławkami w parkach, wdeptane gdzieś w trawnik. "Pomysłowość" śmieciarzy nie zna granic - w galerii kilka najciekawszych zdjęć z ostatnich miesięcy. A gdzie Wy znaleźliście śmieci w dziwnych miejscach? Czy zdarza i Wam czasem się zapomnieć? Jak (i czy w ogóle) reagujecie, kiedy widzicie, że ktoś śmieci gdzie popadnie? 

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    PiKej - niezalogowany 2022-05-12 06:42:44

    Część, widziałem pięknie posprzątany zalew, a zwały śmieci czekają na wywóz...wiatr, zwierzęta i inne czynniki powodują że śmieci są znów rozrzucone...czy to takie trudne dla władz miasta lub gminy by zabrać te śmieci????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Walery - niezalogowany 2022-05-12 09:48:46

    KIEDY SŁYSZĘ O KULTURZE NA WSCHODZIE....TO ODRUCHOWO SIĘGAM PO PISTOLET I ODBEZPIECZAM GO...takie słowa bardzo często można jeszcze dziś usluyszec na...ZACHODZIE.Sochaczew był pod zaborem rosyjskim....i to pozostało do dziś.Ruskich niet i kultury niet!!

    • Zgłoś wpis
  • Igor - niezalogowany 2022-05-12 20:42:57

    Sprawa śmieci w Sochaczewie to masakra. Kiedy powróci zbiórka gabarytów z miasta? Nie każdy ma czym i siłę targać do Trojanowa.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama