Od 1 czerwca wybierając na terenie powiatu sochaczewskiego numer 998 nie dodzwonimy się już do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, ale do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu. Trwa kolejny etap koncentracji numerów alarmowych w Polsce.
Jak informuje w komunikacie Mazowiecki Urząd Wojewódzki, dzięki przełączeniu numerów obsługiwanych obecnie przez straże pożarne do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) skróci się czas połączenia z numerem alarmowym oraz możliwe będzie natychmiastowe i automatyczne powiadomienie wszystkich potrzebnych w danej sytuacji służb o zdarzeniu. Proces przełączania numerów alarmowych mazowieckich straży do CPR rozpoczął się dziś (20 maja) i potrwa do 7 czerwca. Przepięcie sochaczewskiego numeru zaplanowane jest na 1 czerwca. - Dla nas to duża zmiana – mówi nam Rafał Krupa, oficer prasowy KP PSP Sochaczew. - Do tej pory rozmawialiśmy bezpośrednio z osobą zgłaszającą, teraz będziemy otrzymywać dyspozycję z CPR. Będziemy mieć nadal możliwość bezpośredniego kontaktu ze zgłaszającym, ale już po przyjęciu dyspozycji.
To także zmiana dla zgłaszających zdarzenia. - Należy spodziewać się dodatkowych pytań od operatora CPR – mówi Rafał Krupa. - Strażak odbierający zgłoszenie w Sochaczewie na ogół wiedział od razu, jakiej miejscowości dotyczy, operator z Radomia na pewno będzie dopytywał o szczegóły. Należy na te pytania cierpliwie odpowiadać, dyżurny nie musi przecież od razu wiedzieć, gdzie jest Matyldów czy Janaszówek. Starajmy się jak najdokładniej podać lokalizację zgłaszanego zdarzenia.
Proces koncentracji numerów alarmowych trwa w całej Polsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
To jest tak jak ze swędzeniem ucha....lewe ucho drapalismy lewa ręka a prawe prawa ręka.....teraz po zmianie ucho lewe będziemy musieli drapać prawa ręka....zaś ucho prawe będziemy musieli podrapać ręka lewa...!!Radom staje się teraz stolica Sochaczewa....dzięki warchołom z. Radomia!!
Sądząc po słownictwie jesteś peperok.
https://youtu.be/blaVoZAwl0w
To jest tak jak ze swędzeniem ucha....lewe ucho drapalismy lewa ręka a prawe prawa ręka.....teraz po zmianie ucho lewe będziemy musieli drapać prawa ręka....zaś ucho prawe będziemy musieli podrapać ręka lewa...!!Radom staje się teraz stolica Sochaczewa....dzięki warchołom z. Radomia!!
Sądząc po słownictwie jesteś peperok.
https://youtu.be/blaVoZAwl0w