17 czerwca, w rocznicę wspomnienia św. Brata Alberta, w parafii pod jego wezwaniem uroczyście poświęcono kapliczkę świętego oraz symbolicznie oddano do użytku ulicę Brata Alberta. Jak podkreślił ks. Zbigniew Żądło, obejmując parafię w Karwowie marzył, by wprost do drzwi nowego kościoła prowadziła szeroka ulica, symbolizująca droga wiernych do Boga. Dzięki współpracy z samorządem, parafianami, księdzem Piotrem Żądło i sponsorami wspierającymi ten projekt – udało się zbudować ulicę i oświetlić ją na całej długości. Zaproszony na uroczystość burmistrz Bogumił Czubacki przypomniał, że samorząd miejski przeznaczył na budowę oświetlenia ok. 70 tys. zł, a na ułożenie kanalizacji deszczowej 200 tys. zł. Podkreślił też, że ulica św. Brata Alberta została wytyczona, utwardzona, oświetlona i wyposażona w kanalizację deszczową dzięki dobrej współpracy samorządu i mieszkańców skupionych we wspólnocie parafialnej. Użytkownikom drogi życzył, by była bezpieczna, wygodna, służyła mieszkańcom osiedla przez długie lata. Na początku drogi zbudowano kapliczkę poświęconą patronowi parafii. Podczas wtorkowej uroczystości poświęcił ją ks. Dziekan Jan Kaczmarczyk, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Święty Brat Albert to polski zakonnik, założyciel zgromadzenia albertynów, powstaniec z powstania styczniowego z 1863 roku, artysta malarz. Znany z pełnej poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych. W 1983 roku, podczas mszy na krakowskich Błoniach papież Jan Paweł II ogłosił Brata Alberta błogosławionym, a w 1989 roku, podczas kanonizacji w Rzymie – świętym.
daw
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze